Lider Trabzonspor, ligin ikinci devresine stresli başladı. Sakatlar, eksikler, transferler derken aldığı iki beraberlikle gergin günler yaşadı.

Djaniny, Hamsik yine oynayamadı. Nwakame 90 dakika süre aldı fakat yorgun ve halsizliği dikkat çekti. Defans hattında dört yabancı bulunması, ileride A. Ömür yokluğu, Türk kuralından dolayı orta sahada Berat-Dorukhan ikilisi ile başlamaya mecbur kıldı.

Berat’ın inanılmaz kötü performansı Dorukhan’ın da etkili olamamasına sebep oldu. Berat aldığı tüm topları rakibe verirken yaptığı pas hatalarıyla saç baş yoldurdu. Trabzonspor tam kontraya çıkacağı anlarda Berat topları kaptırdı.

Orta saha hakimiyeti ilk yarı tamamen Galatasaray’a geçti. Merkezi eline alan Gs, sağlı sollu bindirmelerle etkili oldu. Son vuruşları yapamasa da penaltı ile 1-0 öne geçti. Hakem hem penaltı beklenen pozisyonlarda hem de sarı kartlık faullerde hep es geçti. Maçın hızına, ağırlığına yetişemedi ve tecrübesiz kaldı.

İkinci yarıya başlarken orta sahadaki sıkıntıyı gören Avcı müdahalesini yaptı. Siopis gibi hızlı ve mücadeleci orta sahayı oyuna alarak orta saha hakimiyetini eline geçirdi. Siopis ile birlikte Dorukhan ‘da formunu yakaladı ve üstün performans gösterdi.

Türk kuralından dolayı Denswil-Ahmetcan değişikliğini de aynı anda yapan Avcı, hem sarı kartlı oyuncuyu geri plana aldı hem de yeni genç bir stoper kazandı. Ahmetcan süper performansıyla göz doldurdu. Maçı hatasız bitirdi ve bundan sonra stoperde formayı alabileceğinin sinyalini verdi.

İkinci yarıya hızlı ve etkili başlayan Lider, bir türlü golü bulamadı. 80'lerde tam artık gol gelsin derken geçen maçın hüsran yaşatan oyuncusu Bakasetas sahneye çıktı. 20 metreden kaleye 123 km hızla füze yolladı ve golü attı. Maçın içinde mükemmel kurtarışlara imza atan Uğurcan maçın son anlarında da sahneye çıktı ve Babel’in yüzde yüzlük gol pozisyonlarına geçit vermedi.

Defans hattında birçok bireysel hata yapan Galatasaray’da son hata Taylan’dan geldi ve topu kapan Edin Visca, 25 metreden 108 km hızla kaleye mükemmel bir şut çekti. Kaleci Fatih’in yapabileceği hiçbir şey yoktu ve sadece bu güzel golü izledi.

İlk yarıda 1-0 geriye düşen Karadeniz Fırtınası, Arena’da ikinci yarı eserek maçtan 2-1 galip ayrıldı. Maç sonunda büyük sevinç yaşayan Liderin Savaşçıları arasında biri vardı ki gözyaşlarına hakim olamadı.

Altyapıdan yetişen gencecik stoper Ahmetcan önce Bakasetas’a sonra Egemen Korkmaz’a sarılarak ağladı.

Hem Trabzonsporlu futbolcular için hem de Abdullah Avcı ve ekibi için Arena’da Müthiş bir geceydi. Trabzon taraftarlarını zaten söylemiyorum, evlerde sağlam televizyon kalmadı :)