Yaklaşık yüz yıldır, Türk ve İslam dünyasına damgasını vuran liderin adıdır Atatürk sevgili dostum! Her ölüm yıldönümünde olduğu gibi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz ve anmaktan da gurur duyuyoruz. Gelin görün ki, her millet böyle bir lidere sahip olmak için can atarken, kendi ülkemizde Atatürk düşmanlığı denilen ilginç bir kara propaganda da mevcut. Bunu anlamak veya izah etmek mümkün elbette! Bir devrimcinin kurduğu çağdaş ve bir o kadar da milli olan bir düzene karşı  olanların çekememizliği deyin ya da hiçleştirerek siyasal arzularına ulaşmak isteği deyin; kısacası ne derseniz deyin nafile bir uğraşıdan ibaret olduğunu da görmek mümkün. Bir liderin bıraktığı izleri silmek ne mümkün...!Japonya’dan Amerika’ya, Çin’den Macaristan’a, bizim dışımızda herkes O’nun değerini bilirken, bizde sorun ne? Yanıtı bilge adamdan dinleyelim isterseniz:

“Atatürk yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok uzaklardan bakmak gerekir.”

Uzaktan bakanlar O’nu anladılar. Peki ya kanatları altında yaşayanlar?.. Belki onlar da bütün emanetlerini bir gün kaybedip uzaktan bakmak zorunda kaldıklarında O’nu anlarlar. İşte o zaman anlayana sivri sinek saz…

Velhasılı kelam sevgili dostum; tarihin sayfalarını araladığında insanlığa mal olmuş ölümsüz liderlerin arasında Atatürk'ü görmekten millet olarak onur duyuyoruz; duymayanlara da selam olsun...!