Bu ülke ne şakacı maliye bakanları gördü ah bir bilseniz! Ya şimdi neredeler? Sonuncusu ise tavandakilere değil, tabandaki fakir çoğunluğa çökmeye devam edecek belli ki...Bugüne kadar yapıp ettiklerinden dolayı millete hesap vermeyenler, elbette millete hesap sorma hakkına sahip değiller! Hesap vermek istemeyenler, bu hesabı çok yakın zamanda vermek zorunda kalacaklar elbette!

Aklı başında bir siyasetçi çıkıp demiyor ki,

"Bu ülkenin baş sorunu, Türk tipi yarı başkanlık sisteminin yarattığı kaostur...Bir kişiye ve çevresindeki dalkavuklara hizmet etmekten başka bir işe yaramamıştır. Tartışılması gereken anayasa değil mevcut ucube sistemdir."

Bir de mevcut hükumet sanki halktan güvenoyu almış gibi, esip gürlüyor. Bakanından danışmanlarına, çoğunluğu oluşturan  gariban halkın üzerine kâbus gibi çöktükleri yetmezmiş gibi, şimdi de utanmadan vergi politikalarından taviz vermeyeceğiz deyip korku salıyorlar. 
Yüreğiniz yetiyorsa ve cesaretiniz varsa, kısa zamanda devasa servete sahip olanları ve servet transferi yaptıklarınızı önce inceleyin bakalım...Veya gerçek bir sosyal devlet ve halkçı iseniz yiyorsa "servet vergisi alacağız" deyin. Hadi bakalım...! Yok öyle yağma düzeni! Milletin eline vurup elindeki ekmeği almak öyle herkesin harcı değildir...Neden hiç tepedekilerle ilgili bir planınız yok ya da gariban millete kurduğunuz tuzaklar gibi tuzaklar kurmuyorsunuz?Yoksa ağababalarınızdan mı korkuyorsunuz?

Millet hep Adem'den, Havva'dan ve oğullarından bahseder durur da sevgili dostum; Adem'in babası annesi, ve kardeşleri kimdir diye hiç merak etmez...Tuhaf değil mi?

Şu yaşımızda, öyle abartılı ve şaşaalı başarılarımız olmasa da, her yenilgiden sağ çıkmayı başarabilmiş insanlarız sevgili dostum! İşte bu sizi şaşırtabilir; üzebilir...!

Hayat denen filmin sonu zaten belli...