Sırf halkın oyunu alarak iktidara geldi diye, küstah ve bir o kadar da zirve yapmış kibir ve gururla bir o yana bir bu yana saldıran siyasetçilerden bu dünya çok çekti sevgili dostum! 

Geçmişin kralları veya feodal beyleri ve ağaları her neyse de, günümüzde demokratik yollarla iş başına gelenlerin nasıl bir ruh haline sahip olduğunu anlamak gerçekten güç! Vakti zamanında ilkel insan tipleri bozguncu ve kan dökücü olarak adlandırılırken, günümüzde, şu  modern çağda, savaş makinalarına güvenerek insanların yaşamını cehenneme çevirenleri, kan akıtmaktan, gözyaşı döktürmekten ve barut kokusu almaktan zevk alanları insanlık aleminin hangi kefesine koyacağız ki?

Bırakın insanlıktan ya da adamlıktan nasibini almayı, hasta ruhlu adamlardan başkası değil bu yaratık soyları! Kimin çocukları bunlar hiç düşündünüz mü?Haklı bir gerekçeye dayanmaksızın, savaşmak için yanıp tutuşanlar, savaşmak, yakıp yıkmak ve vurup dökmek için her zaman para bulabilirlerken, iş, fakir fukarayı, garip gurebayı doyurmaya, kalkındırmaya ve refah içinde yaşatmaya gelince sus pus; paranın adilce dağıtılmasından rahatsız oluyorlar..Sizi gidi Allahsızlar, vicdansızlar sizi..!

Kan dökmeye ve bozgunculuğa meraklı olanlar insan değil; olsa olsa herhangi bir vahşi yaratıktır; yaratık sevgili dostum!

Velhasılı kelam, insanlar, savaşın ne olduğunu, ancak bittiği zaman anlarlar...Anlarlar, ama iş işten geçmiştir; geçmiş ola!

Savaşlardan, kavgalardan, küfürlerden ve şiddetten beslenen her kim olursa olsun, insanlık aleminde yeri olmayacaktır. Onlar, milyarlarca sıradan insan gibi ölüp gidecek, azot gübresi gibi toprağa karışacaklar; unutulacaklar ya da kötü anılacaklar...

Nihayetinde, herkesin gidebileceği ve yaslanabileceği bir yeri olmalı sevgili dostum! Öyle bir gün gelir ki, insanın mutlaka kendini iyi hissedeceği bu yere gitmesi gerekir...İnsan, nerden geldiğini ve kim olduğunu unutmadan hem kendine, hem de çevresine fayda sağlamak ve bir değer kazandırmakla ancak insan olabiliyor.

Tütün içmek belki sağlığa zararlıdır; ama unutma sevgili dostum, barış çubuğu tüttürmekten daha insani bir hamle olamaz!
Hadi barış çubuğu tüttürmeye ne dersin!