Trabzon ili Ortahisar ilçesine bağlı Çimenli Mahallesinde bulunan Çimenli Ortaokulu’nda 5.sınıfta eğitim gören kız çocukları ile aynı okulda müzik öğretmeni G. K. ‘nin kızı arasında küslük çıktı.

Velilerin iddiasına göre öğretmen kızı için diğer kız çocuklarına hakaret etti ve kötü davrandı.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 13.26.20

Canan İnce Börekci: Çocuğunuzda bu belirtiler varsa hemen harekete geçin Canan İnce Börekci: Çocuğunuzda bu belirtiler varsa hemen harekete geçin

Şikayetçi olan velilerden Serpil Aktürk'e Haberlobi ulaştı. Aktürk: ”Kızım psikolojik bunalıma girdi. Okula gitmek istemiyor. Kendine zarar vermeye başladı. ‘Anne her gittiğimde beni herkesin içinde rezil ediyor’ diyor. Ellerini yaraladı. Fotoğraflarını da okul yönetimine sundum. Kızım kendine stresten zarar vermeye başladı. Biz önce inanmadık. Küçükler tartıştı küslük oldu dedik. Bu yüzden çocuklara bir yazı yazın nasıl davranıyor diye öğretmen.. Mektup şeklinde yazdılar, dehşete düştük. 

Çocuklara ‘sizi boğazlamamak için kendimi zor’ tutuyorum. ‘Doğruyu söyle kırarım bacaklarını’ ‘Adamı zıvanadan çıkarmayın’ gibi devamlı aşağılayan şeyler diyor. İl Milli Eğitime şikayetimizi yaptık. Gerekenin yapılmasını bekliyorum” dedi.

Olayla alakalı Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.