Haberlobi - Haber Servisi // Trabzon'un Araklı ilçesinde Araklı Merkez İlkokulu'nun müdürü Yusuf Bektaş'ın sosyal medya paylaşımı tepki çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kastederek, "Tuvalete gitmek için dükkan bile emanet edilmeyecek insanlara Fatih’in fethettiği İstanbul’u emanet ettiler" yazan müdür, gelen tepkiler üzerine paylaşımı kaldırdı.

bf480cd4-801b-4917-a259-8d118c3bc492

yusuf-bektaş-1000x700

Paylaşıma CHP'den sert tepki
Okul müdürünün paylaşımlarına tepki gösteren CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz, "İlçemizde okul müdürlüğü yapan bir eğitimcinin, İstanbul'un iki kez seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında kullandığı ifadeleri kınıyorum. Bu nefret dilinin asıl sorumlusu siyasi iktidar ve onun yarattığı kindar sistemdir. Bu zihniyet, ülkemizin geleceğine hiçbir katkıda bulunamaz. Yusuf Bektaş'ın yaptığı bu paylaşım eğitim sistemimizin içine düştüğü perişanlığın, keşmekeşliğin ve zübüklüğün küçük ama gerçek bir öğreniğidir." dedi.

"İdari soruşturma başlatılmalıdır"
Eğitimcilerin bu tür paylaşımlarda bulunmasının kanuna aykırı olduğunu ifade eden Solmaz, “657 Devlet Memurları Kanunu’nun 7. Maddesinde belirtildiği gibi; devlet memurları, siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar. Ama maalesef AKP’nin memurları kanun tanımıyor, AKP’de yandaş memur olunca her şeye göz yumuyor.  Okul müdürünün paylaşımı silmesi, suçu işlemediği anlamına gelmez. Yarın ne yazabileceğini bilemiyoruz. O nedenle gerekli idari soruşturma başlatılmalıdır. Çocuklarımızın böyle ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı zihniyetin elinde eğitim almasına çok üzülüyoruz” dedi.

mecit-solmaz-1000x700