Ali Sürmen'den Kaşüstü Alt Geçiti'ne isim önerisi: "Mustafa Çam'ın adı yaşatılmalıdır"

Kaşüstü Alt Geçiti'ne eski belediye başkanı Mustafa Çam'ın adının verilmesinin belirten Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, nedenini Haberlobi'ye açıkladı.

Ali Sürmen'den Kaşüstü Alt Geçiti'ne isim önerisi: "Mustafa Çam'ın adı yaşatılmalıdır"

Trabzon'un son yıllarda en büyük alt geçidi olan ve büyük bütçelerle dönemin bakanı Süleyman Soylu tarafından bizzat ilgilenilen Kaşüstü Alt Geçiti'ne Kaşüstü eski belediye başkanı Mustafa Çam'ın adının verilmesi önerildi.

Öneriyi yapan ise Trabzonspor Kulübü Divan Başkanı Ali Sürmen oldu. Sürmen'e göre, bu ismin orada yaşatılması gerekiyor; çünkü Çam'ın Kaşüstü'ne çok büyük hizmetler yaptığını belirtiyor.

Ali Sürmen önerisini şöyle ifade etti: "Şehrin doğuya doğru gelişmesinde en önemli katkıyı sağlayan Kaşüstü eski belediye başkanı sayın Mustafa Çam'ın adının Kaşüstü Al Geçiti'ne verilmesi çok doğru ve önemli bir vefa kararı olacaktır. Destekleyecek herkese teşekkür ederim."

Haberlobi'ye konuşan Ali Sürmen, neden bu öneriyi getirdiğini anlattı.

Sürmen şunları ifade etti, "Kaşüstü bir köy havasındayken, önce devlet kuruluşlarını yer tahsisi yaparak, bu bölgeye çekti. Bölgeye yatırım yapabilecek iş adamlarını ısrarla, bıkmadan ve usanmada yatırım yapmaya çekti. Türkiye'de bir çok şehir batıya doğru büyürken, yerleşimi rahatlatmak adına ülke genelinden farklı olarak Trabzon'da şehri doğuya çekti. Bunlar bugünlerde çok nadir rastlanan şeylerdir. Bugün bir ilçenin beldesi ilçeden daha güçlü konumdadır. Yatırımcıyı zorlayan, devlet kurumlarının buraya gelmesinin temin eden ve bunun için her türlü siyasi erişimde bulunan da eski belediye başkanı Mustafa Çam'dır. Adı yaşatılmalıdır ve alt geçitte onun adını herkes görmelidir."

MUSTAFA ÇAM KİMDİR?

Üç dönem Kaşüstü'nde Belediye Başkanlığı görevinin yürüten Mustafa Çam, 2017 yılında evinde elektrik akımına kapılmış, ardından üç ay boyunca Kaşüstü Hastanesi'nde komada kalmıştı. Taburcu edilen Çam, halen eski sağlığına kavuşamadı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 19:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Nezihi Işık
Adnan Nezihi Işık - 2 hafta Önce

Mustafa Çam,beyin ilçenizdeki ilçe beldesine yaptığı hizmetler ilerde gelecek olan ve hatta şimdiki liderlere örnek kaynağı olması için
Sayın Mustafa Çam’ın ismi uygun görelen alt geçite verilmesi uygun olur, diye düşünüyorum.

Kürşat Kartal
Kürşat Kartal - 2 hafta Önce

Bu şehrin doğusunu mütahitlere peşkeş çeken bir adamın ismini çok büyük bir iş yapmış gibi oraya buraya vermek vay be… Bırakınız efenim bu işleri.Kaşüstüne bir tane yeşil alan bırakmamış.Heryer beton yığını.Altyapı sıfır.

Kürşat Kartal
Kürşat Kartal - 2 hafta Önce

Bir yomralı olarak kesinlikle istemiyoruz. Gelecek nesillere beton yığını bir eski belde yeni mahalle bıraktığı için hakkımızı helal etmiyoruz.

SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir