"Oyuna aslında iyi başladık" diyerek sözlerine başlayan Şenol Güneş, "Golden önce bir kaç dakika geri çekildik. Geri kaçınca da rakibe şans verdik. Sırbistan, fizik avantajı olan bir takım. Golden sonra dağıldık, biraz çözüldük. Top kayıplarımız oldu, ribauntları alamadık" dedi.

"2-0 geri düşmek beklenmeyen bir durumdu" diyen Güneş şöyle devam etti:

"Dönüş yapmamız iyi oldu. Hem kazanıp hem kaybedebilirdik. Pas yüzdemiz top kayıplarımız iyi değildi. Golleri bulmamız iyiydi. Oyun eksikliğimiz olabilir. Burada mecburduk. Oyun ve kadro bizi mahkum etti.


Çok fazla seyahat yaptık, yorgunduk. Sırbistan ideal kadrosunu bu maçta oynattı. Macaristan maçında 8-9 oyuncu oynatmadılar. Biz ilk maçın bedelini ağır ödüyoruz. Hem Sırbistan hem de Rusya'yı yenebilirdik.


Son iki maçı kazanıp turnuvayı kapatmak istiyoruz. Takımı, artıları görmek önemli. Bazı oyuncuları görüp değerlendiriyoruz. Kazansaydık, daha iddialı duruma gelebilirdik. Ama sonuna kadar gideceğiz."

Maçın ilk yarısında oyundan çıkan Hasan Ali'nın durumunu anlatan Güneş, "Maçtan önce Umut'un arka adalesi çok gergindi. Hasan Ali daha hazırdı. Ancak ön kasıkta sakatlık olunca onu oyundan aldık. Umut da maçı zor çıkardı. Hakan son pozisyonda tam vuracakken arkasında çekme hissetmiş. Uluslar Ligi'nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi oyuncuların etkilenmesi. Seyehatlerimiz çok fazlaydı. Oysa biz Almanya, Rusya'dan sonra Türkiye'ye geldik. Oyuncularda yorgunluk emarelerini gördüm. Biraz zorlamayla yaptılar. Kazanmalıydık ama bunların hepsinden de dersler çıkararak gideceğiz" ifadelerini kullandı.