Trabzonspor, 16 Şubat Perşembe günü UEFA Konferans Ligi play-off turunda İsviçre temsilcisi Basel'i ağırlayacağı müsabaka öncesinde, kaptan Uğurcan Çakır'ın tüm takımların taraftarlarına destek çağrısı yaptığı bir video yayımladı.

Bordo-mavili kulübün sosyal medya hesabından yayınlanan videoda Uğurcan, “UEFA Konferans Ligi’nde oynamak zorunda olduğumuz Basel maçına renk ve arma ayırmaksızın bütün takım taraftarlarını bekliyoruz. Biz biriz, hep birlikte daha güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE KULÜBÜ: YARALARIMIZ SARMAK İÇİN TEK YÜREK OLACAĞIZ 

Fenerbahçe Kulübü, bu paylaşımı alıntılayıp "Yaralarımızı sarmak için, tek yürek ve hep birlikte orada olacağız!" ifadelerini kullanarak mesaja destek verdi.

GALATASARAY KULÜBÜ: GELİN HEP BİRLİKTE BORDO-MAVİ OLALIM

Daha sonra Galatasaray Kulübü bordo-mavililerin paylaşımını alıntılayıp şu mesajı yayımladı: "Yaralarımızı hep birlikte saralım! Gelin hep birlikte bordo-mavi olalım." Son olarak Beşiktaş Kulübü de "Gelin, yaralarımızı hep birlikte saralım, tüm Türkiye bordo-mavi olalım!" ifadelerini paylaştı. Karadeniz ekibi, sosyal medya hesabından ebedi dostlara "Biz beraberiz" yanıtını verdi.

DEPREMZEDELER İÇİN GİŞELERE KOŞTULAR

Trabzonspor, bilet gelirlerinin depremzedelere bağışlanacağı UEFA Konferans Ligi'ndeki Basel maçının biletlerini bugün satışa çıkardı. Depremin ilk gününden bu yana afetzedelere destek veren bordo mavili kulübün taraftarları, depremzedelere destek olabilmek için gişelere koştu. Kentte etkili olan kar yağışına rağmen gişe önünde kuyruklar oluşturan taraftarlar, bilet alabilmek için sıra bekledi. Kombine bilet sahibi olan taraftarlar da depremzedeler yararına oynanacak Basel maçında afetzedelere katkıda bulunabilmek için yeniden bilet satın aldı.

Öte yandan Trabzonspor-Basel maçı biletleri, VIP Platinum 750 TL, VIP Gold 500 TL, VIP Silver: 400 TL, Batı tribün 250 TL, Doğu tribün 200 TL, Yavru Fırtına 125 TL, Güney Kale Arkası ve Kuzey Kale Arkası 100 TL'den satıldı.

"DURUMUN ÇOK KÖTÜ OLDUĞUNA ŞAHİT OLDUM"

Deprem bölgelerinden Hatay'da gönüllü olarak yardımda bulunduğunu ve önceki gün Trabzon'a döndüğünü söyleyen taraftar İrfan Başkaya, "Orada durum gerçekten çok kötüydü. Durumun çok kötü olduğuna bizzat şahit oldum. Trabzonspor'un böyle bir faaliyet yapması çok hoşuma gitti. Çok büyük bir acı, kelimeler yetmiyor. Orada küçük çocukların okutulması gerekiyor. Anne babasız kalan yetim çocukları okutabilirsek ne mutlu bize. Trabzonspor yönetiminin bunu yapacağına can-ı gönülden inanıyorum" dedi.

"TRABZONSPOR'UN GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÖNEMLİ MAÇI"

Basel maçının çok önemli olduğunu belirten Başkaya, "Taraftar olarak Trabzonspor'un bu zamana kadar gelmiş geçmiş en önemli maçı olduğunu düşünüyorum. Maç bileti gelirlerinin depremzedelere bağışlanacağı açıklandı. Tüm taraftarların stadı doldurmasını arzu ediyorum. Kombine biletim vardı fakat başkanımızın açıklamasını gördüm ve katkım olmasını istedim. 2 arkadaşımla birlikte bilet almayı düşünüyorum. Uzun bir sıra var" diye konuştu.

"BİR YANIMIZ KIRIK, ÜZGÜNÜZ"

Trabzonspor'un Basel ile oynayacağı maçı izlemek için Almanya'dan geldiğini belirten Semih Gül, deprem nedeniyle üzgün olduğunu söyleyerek, "Bir yanımız kırık, bayağı üzgünüz. Elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Takım adına inanıyorum ki stadı dolduracağız. Gurur duyuyorum Trabzonspor adına, güzel bir öncelik. İnşallah diğer takımlar da böyle bir yardım yaparlar, mutlu oluruz" dedi.

"TÜM TAKIMLARIN MESELESİ"

Trabzonspor'un bilet gelirlerini depremzedelere bağışlaması kararı alınmasından gurur duyduğunu söyleyen Ahmet Aksu, "Takımımla her zaman gurur duymaya devam edeceğim. Bu mesele Galatasaray, Beşiktaş ya da Fenerbahçe'nin değil hepimizin, tüm takımları meselesidir" dedi.

"DİĞER TAKIM TARAFTARLARININ GELMESİ ÇOK İYİ"

Taraftarlardan Soner Karaosman ise, "Kombinem vardı. Kulübümüz tarafından iptal edildi ama yine de geldik. Sonuçta paralar depremzedelere gidecek. O nedenle gelip kar yağışı altında burada sıraya girdik. Diğer taraftarların da gelmesi çok iyi. Kardeşçe takımımızı destekleyeceğiz. İnşallah kazanırız çünkü Türkiye'nin depremden dolayı morale ihtiyacı var. İnşallah kazanırız ve moralimiz yerine gelir" ifadelerini kullandı.