AK Partili vekillerden Belediye Başkanı Hilmi Güler’e ‘özel kalem’ tepkisi

AK Parti’de yumruklar konuştu ! AK Partili vekil ile AK Partili belediye başkanın özel kalemi birbirine girdi...

AK Partili vekillerden Belediye Başkanı Hilmi Güler’e ‘özel kalem’ tepkisi

Haberlobi/Haber Servisi

Ordu’da AK Parti içerisinde yaşanan tartışmalar sürüyor. Odatv’nin edindiği bilgilere göre bugün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı Ordu spor yatırımları protokolü töreninde AK Partili Ordu Milletvekili Ergün Taşcı ile AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in özel kaleminin yumruklaştığı öğrenildi.

Daha önce de AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Ordu’nun bir yerel bir radyo programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’i ve özel kalem müdürünü hedef almıştı.

AK Partili  Gündoğdu açıklamalarında şunları söylemişti:

“Buradan da açıkça söylüyorum. Özel Kalem Müdürleri Ordu’ya müdahale edemez, etmemeli. Ordu’ya şekil veremez, vermemeli. Yani Büyükşehir Belediye Başkanının Özel Kalem Müdürü dışarıdaki devlet memuruna müdahale etmeyecek. Özel Kalem Müdürü arkasına birilerini alarak Ordu’daki bürokrasiyi dizayn etmeye kalkışırsa bu iş olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler bey müdahale etse itiraz etmeyeceğim. Bizim büyüğümüz, ağabeyimiz diyeceğim. Sayın Güler müdahale etmiyor, Özel Kalem Müdürü müdahale ediyor. Daha derinlere girmeyelim. Ama hiç kimse merak etmesin, çözülecek. Bunların hepsi çözülecek.”

Aynı kavga, Gençlik ve Spor Bakanlığının Ankara’daki Ordu ile ilgili toplantısında da devam etti.

Toplantıda AK Partili Ordu Milletvekillerinin yanı sıra, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a yakın isimlerden Ordu Büyükşehir Belediyesi Özel Kalemi Mehmet Altun da bulunuyordu.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre bir süre sonra AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı ile Mehmet Altun arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü ve yumruklaşmalar yaşandı.

Ergün Taşçı da sosyal medya hesabından programla ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımdaki toplu fotoğraflarda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in olmaması dikkat çekti.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise bir süredir belediyedeki çekişmelerin vatandaşa nasıl zarar verdiğini anlatıyordu. Odatv’ye yaşananları değerlendiren Adıgüzel, “Atanmışların seçilmişlere tahakkümü bu millete büyük zararlar veriyor” diyerek Milletvekillerinin, Ordu’da Belediye Başkanına ulaşamadıklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir