Rusya dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, "Beş sistemik sorunun çözümünde ilerleme kaydedilmeden... Karadeniz tahıl koridoru anlaşmasının 18 Mayıs'tan sonra uzatılması konusunda konuşmaya gerek yok" dedi.

Rusya, anlaşma kapsamında Karadeniz limanlarından tahıl ihraç eden gemilerin denetlenmesinde yaşanan gecikmeler nedeniyle Ukrayna ve Birleşmiş Milletler'i suçladı.

Güney Kore, gençlerin sosyalleşmesi için 490 dolar harçlık verecek Güney Kore, gençlerin sosyalleşmesi için 490 dolar harçlık verecek

Rusya, tarım bankası Rosselkhozbank'in SWIFT finansal mesajlaşma sistemine yeniden dahil edilmesi de dahil olmak üzere ihracatının önündeki temel engellerin kaldırılması için defalarca talepte bulunmuştu.

Rusya'nın diğer talepleri arasında tarım makineleri ve parçaları tedarikinin yeniden başlatılması, sigorta ve reasürans üzerindeki kısıtlamaların kaldırılması, limanlara erişim, Togliatti-Odesa amonyak boru hattının yeniden açılması ve gıda ve gübre ihracatı ile uğraşan Rus şirketlerinin varlıklarındaki ve hesaplarındaki blokajın kaldırılması yer alıyor.