Fatih Karagümrük'te Emiliano Viviano Trabzonspor maçı sonrası konuştu.Tecrübeli kaleci yaptığı açıklamada, "Maçın özellikle ikinci yarısında acı çektik. O anlarda üstümüze yüklendiler ama öyle olacaktı zaten. Sezon başından beri söylüyorum olduğu noktayı hak ediyor Trabzonspor. Şampiyonluğu kazanıyorlar ve bunu da hak ediyorlar." dedi.

İtalyan eldiven ayrıca, "Sezon ortalamasında şu ana kadar iyi takım Trabzonspor. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Geçen seneki Beşiktaş maçından sonra da bir takım gerginlikler olmuştu. Bunlara hiç gerek yok. Trabzonspor, hak ederek götürüyor sonunda da umut ederim ki şampiyon olacaklardır çünkü hak ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Maç sonu gerginlik yaşandığını belirten Viviano, "Biz spor yapıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sporda kalmanın taraftarıyız. Geçen sene Beşiktaş maçından sonra da gerginlik olmuştu. Sonuna doğru gelince ortalık gerginleşiyor ama biz de kendi işimizi yapıyoruz. Söyleyeceklerim bu kadar." şeklinde konuştu.