Tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’e düşen Denizlispor’un alacaklılarla başı dertte. Maddi kriz içindeki yeşil-siyahlı takımda eski yönetici, futbolcular ve personel ödeme yapılmayınca yasal işleme başlarken ilk icra takibi, kulüp doktoru Ahmet Edremit'ten geldi.

Başkan Ali Çetin döneminde Süper Lig'e çıkıldığı dönemde taahhüt edilen şampiyonluk primi olan 300 bin TL ve diğer alacakları ödenmeyen Doktor Ahmet Edremit, avukatı aracılığıyla haciz işlemi başlattı.

Ancak haciz memurları, kulübün üzerine kayıtlı para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri dönmek zorunda kaldı.

Fırtına'da Kampl sesleri: Sözleşmesi sona eriyor Fırtına'da Kampl sesleri: Sözleşmesi sona eriyor

Haciz memurları çay içip döndü

Takımda bu sezon da görev yapan Edremit'in icra takibi başlatması, yönetimde şok etkisi oluşturdu. Uzun yıllardır kulüpte çalışan Ahmet Edremit'in avukatı aracılığıyla Denizlispor Kulübü'ne gelen haciz memurları, kulübün üzerine kayıtlı para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri dönmek zorunda kaldı.

Onlarca futbolcunun alacakları için TFF'ye başvurduğu Denizlispor'un, önümüzdeki günlerde de icra tehdidi ile karşı karşıya kalması muhtemel gözüküyor.

Mustafa Yumlu da alacaklı

Denizlispor'un, Süper Lig kadrosunda yer alan futbolculardan Mustafa Yumlu'ya iki yıldır ödenmeyen borcu da iyice kabardı. Eski kaptana olan borcun faizleriyle birlikte 5 milyon TL'ye ulaştığı gelen bilgiler arasında.

Yönetim eski kaptanına olan borcu eritmek için kaynak arayışını sürdürürken, diğer futbolcu alacakları da kulübün üstünde büyük bir kambur oluşturuyor. 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında 57 maçta Denizlispor forması giyen Yumlu, 3 gol kaydetmişti.