Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal. Seçim tarihini açıkla diyor. Neyi açıklayacağım önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'da gençlerle bir araya geldi.

Burada konuşan Cumhurbaşkanı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Seçim önümüzdeki sene haziran ayında"
"Gençlerde üye sayımız 12 milyona yaklaştı, kadın kollarında da 3 buçuk 4 milyon üye sayımız var. Erkan Bey 5, 5 buçuk diyor. Diğer partilerin tamamını toplayın bizim üye sayımıza ulaşamazlar. AK Partili üye kardeşlerimize söylüyorum, her birini birer üye sayısı yapsanız 23 milyon oluyor.

Sen önce söyle aday mısın onu açıkla. Şuan 6'lı masa ne yapacağını şaşırmış durumda. Biz yolumuza Bahçeli ile Cumhur İttifakı ile yürüyoruz.

Van ile birlikte gençler buluşmamızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Adanada yapmış olduğumuz gençlik şöleninde coşku bambaşkaydı. 100 bini aşkın genç bir araya gelmişti.

Mustafa Varank: FETÖ; halktanmış gibi görünen bir sapığın öğretileriyle hareket eden eli kanlı terör örgütüdür Mustafa Varank: FETÖ; halktanmış gibi görünen bir sapığın öğretileriyle hareket eden eli kanlı terör örgütüdür

Tabi biliyorsunuz fetih şölenini İstanbul'da yaptık. 560 bin kişi Atatürk Havalimanında toplandı. Muhalefet Maltepede bir araya geldi 106 bin kişi. Nereden nereye görüyorsunuz. Sizlerin gayretleri ile 2023 yeni bir kırılma olacak."