Cumhurbaşkanı adayını Kemal Kılıçdaroğlu olarak belirleyen Millet İttifakı'nda Meclis seçimleri için de dikkat çeken bir ittifak formülü gündeme geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ilk olarak Nisan 2022'de dillendirdiği "ittifak içinde ittifak" formülüyle ilgili bir açıklama daha yaptı.

YSK ilan etti: Geçici aday listesine itiraz süresi bugün sona erecek YSK ilan etti: Geçici aday listesine itiraz süresi bugün sona erecek

"GELECEK VE DEVA PARTİSİ'YLE SEÇİ İTTİFAKI YAPILMASINI ÖNEMSİYORUM"
TV5 yayınına katılan Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'ndaki Gelecek Partisi ve Deva Partisi'ni işaret etti. Karamollaoğlu, "İttifakın içinde bulunan partilerden özellikle yeni kurulan Gelecek ve DEVA Partisi'yle Saadet Partisi arasında bir seçim ittifakının yapılmasını önemsiyorum. Bunu parti liderlerine de aktardım. Üç parti ayrı ayrı seçime girdiğimiz zaman alacağımız oy mertebeleri anketlerde şöyle veya böyle görünüyor. En fazla 3-4 milletvekili çıkartılabiliyor." dedi.

"İTTİFAK İÇERİSİNDE 30-40 MİLLETVEKİLİ ÇIKARABİLİRİZ"
Karamollaoğlu, "Ancak biz bir araya geldiğimiz zaman mecliste 30-40 milletvekili ile temsil edilme imkânımız var. AK Parti bir sene öncesinden beridir yüzde 15'ten fazla seçmeni kaybetti. Onlar gidecek yer aradılar, kısmen belli bir yerlere niyetlendiler ama hâlâ bu seçmenin yüzde 5 ile 7'si adres arıyor. Az önce ifade ettim bir ittifak içerisinde bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz ama doğuracağı sinerjiyle birlikte 130-140'lara çıkarabiliriz." ifadelerini kullandı.