Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen programa İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Ortahisar İlçe Yönetimi, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan, İlçe Gençlik Kolları Yöneticileri, gençlik kolları mahalle başkanları ile çok sayıda genç seçmen satıldı.

whatsapp-image-2023-03-21-at-122803-1

ÇEBİ GENÇLERE SESLENDİ

Programda konuşan İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, gençlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Siz gençler, geleceğimizsiniz, güvencemizsiniz, aydınlık yarınlarımızın teminatlarısınız. Türkiye, geleceğinize sizlerle, sizlerin fikir, düşünce ve gayretleriyle yürüyecektir.” dedi.

DAVASINA SAHİP ÇIKAN GENÇLİK

“Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik, zaman bendedir ve mekân bana emanettir, şuurunda bir gençlik.” dizeleriyle gençlere seslenen Çebi, “Bu akşam burada 2023 hedeflerine yürüyen, 2053'e gözünü diken bir gençlik görüyorum. Zaman bendedir ve mekan bana emanettir, şuurunda bir gençlik; yeni bir devrenin önünde dimdik bekleyen bir gençlik. Meydana çıkacağı günü kollayan bir gençlik. Kökü ezelde ve dalı ebedde bir davanın aşkına, idrakine sahip bir gençlik. Milletine, ümmetine ve tüm insanlığa örnek teşkil edecek bir gençlik. Kim var, diye seslendiğinde, sağına ve soluna bakmadan, ben varım, cevabını veren bir gençlik. Canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara bir gençlik.” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2023-03-21-at-122804

TÜRKİYE GENÇLERİN OMUZLARINDA YÜKSELECEK

MİT'te yeni dönem: İbrahim Kalın atandı MİT'te yeni dönem: İbrahim Kalın atandı

Çebi, Türkiye’nin geleceğinin gençlerle birlikte inşa edileceğine vurgu yaparak şöyle devam etti: “Gençlerimiz olduğu sürece aşılmayacak hiçbir dağ, çözülmeyecek hiçbir sorun, verilmeyecek hiçbir mücadele görmüyorum. Hiç kimsenin sizin hayallerinizi karartmasına, ufkunuzu daraltmasına, vizyonunuzu köreltmesine izin vermeyin. Ne kadar bilinçli hareket ederseniz kendinizi o derece sağlam bir temelin üzerinde bulursunuz. Milli ve manevi değerlerinden kopmayan, davasına sımsıkı sarılan bir gençlikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde durmak yok yola devam diyoruz.”

FIRSAT VERMEYECEKLER

Seçim süresine girildiği bu günlerde Türkiye’nin istiklal ve istikbaline karşı oynanan tüm oyunları da gençlerin bozacağını ifade eden Çebi şunları söyledi: “Bu gençlik, bu ülkeye sahip çıkışlarıyla tanınırlar. İstiklal ve istikbalimiz söz konusu olduğunda gençlerimiz her daim üzerlerine düşeni yapmıştır. En son bunu 15 Temmuz’da gördük. Şimdi önümüzde Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşıyan bir seçim var. Bu seçimde de gençlerimiz üzerlerine düşeni yapacaktır; teröre ve terör işbirlikçilerine fırsat vermeyecektir. Gençlerimiz kirli ittifakları kırıp atacak, Türkiye Yüzyılını omuzlayacaklardır.”