MTV birinci taksit ödemesinde son güne gelindi. Henüz Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesini gerçekleştirmeyen araç sahipleri, ödemelerin hangi banka aracılığıyla, nasıl ödendiğini araştırmayı sürdürüyor. Yılda iki taksit şeklinde ödemesi yapılan MTV yeniden değerleme oranını 2023 yılı için yüzde 61,5 olarak belirlendi. Peki, "MTV ödemesi ne kadar,  nasıl yapılır, nereden yapılır?" İşte detaylar...

MTV NE ZAMAN ÖDENECEK?

MTV her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenir.  İlk taksit ödemeleri 1-31 Ocak tarihleri arasında, ikinci taksit ödemeleri 1-31 Temmuz tarihleri arasında yapılır.

MTV NASIL ÖDENİR?

İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr/) ve Dijital Ödeme Noktasında “Hızlı Ödeme” bölümünde yer alan MTV Ödeme alanına şifre girişi yapmadan sadece plaka ve TC Kimlik Numarası bilgilerini girerek MTV borçlarını görüntüleyebilir ve ödeyebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi;

İnteraktif Vergi Dairesinden veya mobil uygulamasından (Google Play, App Store, Huawei AppGallery) 02.00-23.45 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi, yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla, vergi dairesi vezneleri aracılığıyla, PTT şubelerine, yapabilirsiniz.