Mersin'de PKK/KCK, PYD-YPG ve MKP terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen "Temizleme" operasyonunda HDP İl Başkanı Bedriye Kuş'un da aralarında olduğu 31 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında düğmeye basan ekipler, şafak vakti "Temizleme" adı verilen operasyon düzenledi. Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda, adreslere koçbaşı kullanılarak girildi.

s_945

Terör örgütlerini öven paylaşımlar yapanlar tespit edildi

Türkiye’nin sınır ötesinde yaptığı başarılı operasyonlarını baltalamak için sosyal medyadan PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini, yapılarını ve mensuplarını övücü paylaşımlar yapıldığı tespit edildi.

YPG ve MKP terör örgütlerini destekleyici paylaşımların da yapıldığı belirlenen çalışmalarda şüphelilerin kimlikleri tek tek belirlendi.

HDP İl Başkanı gözaltına alındı

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, aralarında HDP İl Başkanı Bedriye Kuş ile 4 HDP'li Akdeniz Belediyesi Meclis üyesinin de bulunduğu 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.