CHP, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı '128 milyar dolar nerede' diyerek suçladıkları gerekçesi ile 60 bin TL'lik tazminat ödedi.

Doğu Perinçek Beşar Esad ile görüşecek Doğu Perinçek Beşar Esad ile görüşecek

Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş tarafından yayınlanan mesajda kazanılan tazminatın Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlandığı belirtildi.

Avukat İsa Sinan Göktaş'ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

  1. CHP yöneticileri tarafından senaryosu yazılan yakın siyasi tarihin en büyük iftirası“128 milyar dolar”yalanı,daha önce kamuoyuna duyurduğumuz üzere, CHP’nin tazminat ödemeye mahkûm edilmesiyle sonuçlanmıştır.
  2. Ana muhalefet partisi,her alanda“yalan ve iftira”üzerine politikalar üretmekte,bağımsız yargı tarafından tescillenen yalanlarına devam etmekte,hedefe koydukları kişilere karşı hiçbir etik değer gözetmeksizin saldırmakta ve bu uğurda yalanı dahi meşru görmektedir.
  3. Önceki basın açıklamamızda ifade ettiğimiz üzere; davalı CHP’den tahsil edilen tüm bedelin, Sn. Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlandığını kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

991e7ae3-3b55-42c4-867f-0ddf4024b61a

berat-albayrak-1000x700