Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın adayı olacağı yönündeki soru üzerine “Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı olmamdan çok korkuyor” dedi.

İsmail Saymaz son anketi yazdı: 'Cumhur İttifakı'nın oyu aylar sonra düşüşe geçti' İsmail Saymaz son anketi yazdı: 'Cumhur İttifakı'nın oyu aylar sonra düşüşe geçti'

Tele1'den Yılmaz Polat'a konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinden korktuğunu söyledi.

Yorum yapmadı

Polat’ın “Kamuoyunda 6’lı masadan aday olarak sizin isminizin çıkacağına ilişkin kanaatler çok yaygın. Yani en güçlü aday olarak gösteriliyorsunuz” yorumuna herhangi bir karşılık vermeyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli her fırsatta isminizi telaffuz ediyor. Aday olmanızdan çekiniyor mu, korkuyor mu?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan, benden korkuyor”

“Evet, çok korkuyor. Korkmasa, televizyonda karşıma çıkar tartışırız. Birçok kez kendisini televizyonda hem de kendi istediği bir televizyonda medeni bir şekilde tartışmaya davet ettim ama sürekli kaçıyor. Bir kez daha söylüyorum. Gel kamuoyu önünde tartışalım.”

kemal kılıçdaroğlu-10

Seçimi kesin kazanmış gibi mesaj yolladı

“Washington, Brüksel ve Londra gibi önemli başkentlere bir mesajınız olacak mı?” sorusu üzerine çok konuşulan Amerika gezisine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ve yönetimi demokratik yollardan gidiyor. Seçimi kaybediyor. Bundan sonraki muhatabınız Millet İttifakı’nın adayı ve yönetimi olacak.” dedi.