KAHPE FETÖ SAVCISI AĞZIYLA KONUŞMA! 

AK Partili eski Bakan Erdoğan Bayraktar CHPli Faik Öztrak’ın kendisine yönelik sözlerine cevap verdi. 

Bayraktar şunları söyledi: 

“Sayın Faik Öztrak; Konuşmanızda Görevi Kötüye kullandığımı itiraf ettiğimi söylüyorsunuz; Kahpe FETO ve Kahpe FETO Savcısı ağızı ile konuştunuz. Ben kendi söylediklerimden ve görüntülerimden sorumluyum. Kahpe FETO nun yapıştırmalarından değil. Selamlar.”

BAŞKAN O İDDİALARA BÖYLE CEVAP VERDİ: YASAL İZİNLER ALINDI SORUN YOK! 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Yıldızlı sahilinde yapımı süren inşaatlarla ilgili çıkan haberlere cevap verdi. Ruhsat izinlerinin yasal olduğunu belirtti. Bugün yaptığı yazılı açıklama şöyle: 

“Akçaabat İlçesi Yıldızlı Mahallesi sınırları içerisinde sahil kısmına özel mülkiyette yapılan yapılarla ilgili yerel ve ulusal basında çıkan haberlere karşı halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma gereksinimi duyduk.

“2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi ile ilimizde idari açıdan yeni bir yapılanmaya (büyükşehir) gidilmiş, bu yapılanma ile birlikte Akçaabat İlçe İdari sınırları içinde bulunan 14 belde belediyesi ile birlikte 50 köyün tüzel kişilikleri sonlandırılarak tamamı aynı adlarla mahalle olarak Belediyemize katılmıştır.
Özellikle Belediyemize katılan belde belediyelerinin imar ve yapılaşma açısından geçmişleri olup Büyükşehir sonrası yapılanlar yasal mevzuatlar çerçevesinde bunların bütünleşik devamı niteliğindedir. Yasal mevzuatlar çerçevesinde geçmiş süreçlere bakılmadan kanun ve yönetmelikleri geçmiş hiç yokmuş gibi bugün yorumlamak kamuoyu nezdinde yanlış kanaatlere sebebiyet vermektedir.

Bu çerçeve içerisinde habere konu olan Yıldızlı Mahallesinde ruhsatlandırılan yapılar değerlendirildiğinde işin aslının belirtildiği şekilde olmadığı görülecektir. Şöyle ki; 2014 yılında Belediyemize katılan Yıldızlı Mahallesi, Belediyemize katılmadan önce 1994-2014 yılları arasında belde belediyesi, 1994 öncesi ise köy idari yapısında Trabzon Belediyesi’nin mücavir alanında olup; mahallenin ilk imar planı bu dönemde 1989 yılında yapılmıştır. Bu dönemlerde Kıyı Kanunu kapsamında yapılacak uygulamalara esas olmak üzere Trabzon Belediye Meclisince 1993 yılında Beşirli Deresinden Söğütlü sınırına kadar sahil kısmında kısmi yapılaşmanın sağlanmış olduğu karar altına alınmış ve günümüze kadar uygulamalar bu karar doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Haber metninde zikredilen 50 metre ve ikinci 50 metreye dair hükümler kısmi yapılaşması gerçekleşmeyen bakir alanlar için geçerli olup; Yıldızlı Mahallemizin de içinde olduğu Trabzon ilimizin tamamına yakınında kısmi yapılaşmalar sağlandığından uygulamalar bu yapılaşmalara göre yapılan imar planlarına göre yürütülmektedir. Yıldızlı Mahallemizdeki habere konu olan yapılarda yasal süreçlere (kısmi yapılaşma, üst ölçek planları, uygulama planları, askı ilanı vs.) uygun olarak onaylanıp yürürlüğe giren planlara göre ruhsatlandırıldığını saygılarımla kamuoyunun ve halkımızın bilgilerine sunarım.”
 
 ERTUĞRUL DOĞAN HAMLELERİ ZAFERİ İŞARET ETTİ 

Maç öncesi şehirde müthiş hava yakalayan Trabzonspor, bunu sahaya yansıtmasını bildi. Ama öyle bir sihirli dokunuş oldu ki bunu da Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan yaptı. Önce sıcak mesajlar vererek taraftarları maça davet etti. Ardından Trabzon’a ayak basar basmaz şehrin dinamikleri ile bir araya geldi. Taraftar gruplarını yerinde ziyaret edip hepsini dinledi. Adeta ağabeylik yaptı. İnanılmaz bir sinerji zaten Akyazı’da ki maça saatler kala adeta birikti ve maç başladığında sahaya bu enerji yansıdı. Asbaşkan Ertuğrul Doğan’ın bu hamleleri bordo mavi camiada büyük bir bütünleşmeyi sağladı. Ve sonuç büyük bir zafer daha şampiyonun anılarında yer buldu. Kimse Trabzonspor camiasını endişeye sevk etmeye kalkmasın! Trabzonspor şampiyonluğun en ciddi adayıdır. 

MAÇ PROTOKOLÜNDE KİMLER NE YAPTI? 

İYİ Parti GİK Üyeleri Şükrü Kuleyin, Yavuz Aydın, İyİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de dün maçtaydı. Ayrıca Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu da protokolde görüldü. Maça gelen ler arasında renkli görüntüler oluşturan hatta maç sonu zafer pozu veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu da vardı. Çok heyecanlıydılar. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in gol sevinci videosu da dikkat çekici eğlenceliydi. Danışmanı Yusuf Keskin işini biliyor. Bir ara CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’yı AK Parti karesinde gördük. Evet evet. Yanlış duymadınız AK Partili Ayşe Sula Köseoğlu ile İl Başkanı Sezgin Mumcu aynı karedeydi. CHP ile AK Parti birlikte poz verdi başlığı geldi aklımıza..

İl Başkanı Sezgin Mumcu Başkan Zorluoğlu ile çektiği selfieyi sayfasında paylaştı. 

Trabzonspor eski yöneticilerinden de gözümüze çarpanlar oldu.