TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde yaşanan tartışma sırasında, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruklu saldırısına uğrayan ve yaralanarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuştu.

“Sonradan televizyondan gördüm”

“Hiç görmedim. Sonradan televizyondan gördüm” diyen Örs, yumruğun tam alnına geldiğini belirterek şöyle devam etti:

Alnım açıldı. Meclis revirine gittik. Isparta Milletvekilimiz Aylin Cesur, kalp rahatsızlığım olduğunu söyleyince EKG yaptılar. Doktor devreye girdi. Ambulans çağırıldı. Bu gibi durumlarda kalp pilimin devreye girmesi lazımdı, girmedi. Hastaneye getirdiler. Elektroşok uyguladıktan sonra kalbim ritmi normale döndü. Biraz sıkıntılıydı. Önce damar yolu açtılar, ilaç verdiler ama o beni normalde döndürmedi.
Görüntüleri izleyince üzüldüğünü ifade eden Örs, Zafer Işık’ın uzaktan koşup doğrudan vurmasını görünce ürperdiğini ifade etti. Örs, “Dedim ki, sanki hasımız. Bunlar kafaya koymuş, bunu anladım. Başkasına da yapabilirdi. Çünkü bir şey yok ortada. Küfür yok, bir şey yok. ‘Özür dilemeyeceğim’ diyen birisi, Meclis’i yumruk atma yeri olarak gören biridir. Ben millete hizmet etme yeri diye görüyorum. Çok üzüntülüyüm” dedi.