Türkiye, 14 Mayıs'ta tarihin ne önemli kararını vermeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partilerin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Öte yandan adaylık süreci için 100 bin imza toplama tarihi de dün sona erdi.

Bu kapsamda pusulada yer alacak isimler netleşmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adayı olan isimler olarak açıklandı.

HASAN KAMİL VELİOĞLU: 'YETER SÖZ MİLLETİNDİR'

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, süreçle alakalı açıklamalarda bulundu. Kamiloğlu, 'Eğer ilk seçimde bu adamlar gitmezlerse, yakında vatanını sevdiğini söyleyen tek bir insan kalmayacak.' dedi.

İşte Kamiloğlu'nun açıklamaları: 

Yıllarca "bizden olmayan Müslüman değil" diyerek din üzerinden siyaset yapanlar, dinde yeri olmayan her türlü melaneti yaptılar. Sonuç olarak, toplumda deizm yaygınlaştı. Dindar olduğunu söylemekten utanan bir kitle oluştu. Toplumda dindarlık prim yapmamaya başlayınca "bizden olmayan milliyetçi, vatanperver değil" demeye başladılar.  Eğer ilk seçimde bu adamlar gitmezlerse, yakında vatanını sevdiğini söyleyen tek bir insan kalmayacak.  Bütün değerlerimizi kendi çıkarları ve kirli iktidarları için fütursuzca kullandılar. Kullanmaya da devam ediyorlar.  14 Mayıs'ta hep birlikte "Yeter söz milletindir "diyeceğiz...