Cumartesi günü DeeDee Mueller'in Pasadena'daki evini bir ayı ziyaret etti, bahçesinde etrafı kokladıktan sonra açık bir arka kapıdan evin içine girdi.

Olayın görüntüleriyle birlikte paylaştığı bir Facebook gönderisinde Mueller, ayının eve girdiği sırada kendisinin uykuda olduğunu, kapının "köpeklerin girip çıkmasını kolaylaştırmak" ve "temiz hava" için açık bırakıldığını söyledi.

Mueller'in sosyal medyaya yüklediği güvenlik kamerası görüntülerinde ayının mutfakta yavaşça yürüdüğü, buzdolabını ve zemini kokladığı, ardından da Mueller'in uyuduğu oturma odasına baktığı görülüyor.

Ayı kısa bir süre kameranın menzilinden çıktıktan sonra Mueller'in Squirt ve Mei Mei isimli iki terrier'i, yüksek sesle havlayarak oturma odasından çıkıp ayıya doğru koşuyor.

Ayının daha sonra, koşarak evden çıktığı ve bahçeye döndüğü görülüyor, ardından iki köpek tarafından kovalanmaya devam ederken Mueller'in mülkünden tırmanarak uzaklaşıyor.

Mueller, Facebook'ta paylaştığı gönderide "Mahallemizde ayı sezonu resmen başladı" ifadelerini kullandı ve şöyle ekledi:

Eve genç bir ayı girdi ama Squirt ve Mei Mei 'KESİNLİKLE HAYIR, evimizden çık!' dedi.

Mueller, ABC 7'ye ayının konutta olduğu için gerildiğini düşündüğünü söyledi ve terrier'lerden kaçarken "bir idrar izi" bıraktığını anlattı.