Habertürk canlı yayınında hukukçu Ersan Şen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini eleştirenlerle ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'na, "Bize, gençlere güvendiğinizi söylüyorsunuz, acaba koltuğunuzu gençlere ne zaman bırakacaksınız. 80 yaşında mı?" diye soran  Şen, "Hala alternatif olamıyorsan iyi muhalefet yaptığını kendine anlat" dedi.

Habertürk'te yayınlanan Kübra Par'la Açık ve Net programında Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin grup toplantısında kendisini eleştirenlere yönelik söyledikleri masaya yatırıldı. Grup toplantısında "Son zamanlarda sureti kendinden menkul bazıları türedi. Bazıları gazeteci, bazıları araştırmacı olarak karşımıza çıkıyor" diyen Kılıçdar oğlu şunları söyledi:

"Bize muhaliflik dersi verenler, şunu unutmasınlar; yahu biz daha ölmedik. Sizin ne mal olduğunuzu gayet iyi biliyoruz.. Muhalefet ahlakla yapılır. Bütün ahlaksızlar karşısında kalemini oynatmayan, yazı yazmayan, televizyona çıkıp konuşmayan adam bize muhalefet dersi veriyor. Biz kelle koltukta muhalefetimizi halkımız için sonuna kadar yapacağız."

"Millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok"
Programın yorumcularından Ersan Şen de Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini eleştirerek canlı yayında "Bize, gençlere güvendiğinizi söylüyorsunuz, acaba koltuğunuzu gençlere ne zaman bırakacaksınız. 80 yaşında mı?" sorusunu sordu. Şen, Kılıçdaroğlu'nun "hala bir alternatif olamamasına rağmen kendisini eleştirenlere verdiği cevapta haksız olduğunu" savundu.

"Demek ki millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok. Bu halkın sana inandığını söylüyorsan çık de ki halkın yüzde 60’ı 70’i benim peşimden gidiyor" diyen Şen, Kılıçdaroğlu'nun başarısız muhalefet yaptığını öne sürdü.

"Gençlere koltuğu 80 yaşında mı bırakacaksınız?"
Ersan Şen'in programda kullandığı ifadeler şu şekilde:

"Sayın Kılıçdaroğlu bir defa tepeden tırnağa hatalı politika izliyor. Niye söyleyeyim size, Kılıçdaroğlu’nun hedefine koyduğu bir kişi var, o da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Bir siyasi parti var o da AK Parti. Ben de diyorum ki sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin genel başkanısınız. Bize gençlere güvendiğinizi söylüyorsunuz, acaba koltuğunuzu gençlere ne zaman bırakacaksınız. 80 yaşında mı bırakacaksınız?

Bana iyi muhalefet yapmaktan bahsediyor, bence biraz utanmak lazım. Şartlar ülkede bu kadar kötü olup da hala alternatif olamıyorsan yazıklar olsun. Demek ki millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok. Bu halkın sana inandığını söylüyorsan çık de ki halkın yüzde 60’ı 70’i benim peşimden gidiyor. Ben size söyleyeyim, enflasyon böyle olacak, alım gücü böyle olacak, alım gücü yerlerde olacak, millet sabahtan akşama kadar ekmeğin aşın suyun elektriğin peşinde olacak, gençler bu kadar ümitsiz olacak, sadece enflasyondan hayat pahalılığından değil yaşam tarzlarından ötürü yurt dışına kaçacak, sen hala alternatif olamıyorsan iyi muhalefet yaptığını kendine anlatırsın bana değil.

Ben sana inanmam. Kelle koltukta değil, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında herkes kelle koltukta olabilir. Benim etrafımda korumalarım yok onun etrafında var. Öyle bir dünya yok. O laflara herkesin karnı tok. Recep Tayyip Erdoğan eksenli siyaset yapıyorsunuz, siz Cumhurbaşkanının tekrar seçilmesini mi istiyorsunuz?"