Erdoğan, dev projede ilk temelin 25 Ekim'de atılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de toplanan ve 2,5 saat süren Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, konuşması sırasında 250 bin sosyal konut projesi hakkında merak edilen bir detayı paylaştı. Cumhurbaşkanı, "İlk evim, ilk iş yerim" projesinin ilk temelinin hangi tarihte atılacağı söyledi.

İLK TEMEL 25 EKİM'DE ATILACAK

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak ifade edilen ve milyonlarca başvuru alan projenin temellerinin ne zaman atılacağı merak ediliyordu. Erdoğan merak edilen konuyu açıklayarak ilk temelin 25 Ekim'de atılacağını ilan etti.

Erdoğan, projeye yapılan başvurunun 5 milyona yaklaştığı ifade etti. Konuşmalarının devamında "Ülkemizin 81 vilayetinde ve ilçelerinde insanlarımızı ev sahibi yapmak için yürüttüğümüz konut projelerini yeni bir kampanya ile başlattık. Toplamda 500 bin sosyal konut, 250 bin konut arsası ve 50 bin işyerini kapsıyor. İlk etapta 250 bin konut, 100 bin konut arsası, 10 bin iş yerini iki yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz." sözlerini kullandı.

BAŞVURU BEŞ MİLYONA DAYANDI

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: "Talep toplama süreci önümüzdeki ay sonuna kadar devam edecek. İlk temeli 25 Ekim'de atıyoruz. Başvurusu sayısı 5 milyona dayanan kampanya Türkiye'nin bugüne kadar yapılmış en büyük sosyal konut atılımı olacak. Engellilerimize, şehitlerimize ve gençlerimize özel kontenjanlar ayırdığımız kampanyamızın bir kez daha milletimize hayırlı olmasını diliyorum."