Bakan Karaismailoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

21 gün geçti, zorlu bir süreçten geçtik. Konteyner kent çalışmaları başladı. Adıyaman’da 300 ailemizi buraya yerleştireceğiz. Çadırda yaşamak zor, ara bir formüldü. Burada daha düzenli bir hayat olacak konteyner kentlerde. Isıtmasıyla barınmasıyla bütün ihtiyaçlar karşılanacak.

ADIYAMAN'DA 300 KONTEYNER TESLİM EDİLİYOR

1825 konteyner kapasiteli alandayız. Bugün 300’ünü teslim edeceğiz. Çok yoğun, müthiş bir mücadele var. Vatandaşımızın acılarını hafifletebilmek en büyük amacımız.

Adıyaman’ın büyük kısmı etkilendi. Şehrin doğu kısmında da prefabrik alanlar üretiyoruz. Kalıcı konutlar için bölgeyi belirledik. Şehrin kuzey kısmında yapacağız. Planlamalar bitiriliyor.

Konteyner kentlerimizi de donatıyoruz. Toplamda 21 metrekarelik alan.Dört dörtlük düşünülmüş konteyner alan için her şey var. Acil ihtiyaç maddelerine kadar, ısıtma, barınma ile bütün ihtiyaçları giderebileceğimiz alan ürettik. Yaşam için gerekli şeyleri 21 metrekareye sığdırıyoruz. Her sokakta bir konteyner çamaşır makinesi alanı oluşturuluyor.

Adıyaman’da 25 bin konut planlandı. Hedefimiz bir yıl içerisinde tamamlanması. Adıyaman daha iyi hale kavuşacaktır. Gerekli olan tek şey zaman.

63fb172b4e3fe115d4dc921f