Antalya, sağlıklı ve güvenli turizm hizmetiyle öne çıkarken farklı ülkelerinden turistlere ev sahipliği yapıyor.

Kenti tercih eden tatilciler; denizin, kumun, güneşin ve her türlü imkanın sağlandığı lüks otellerin keyfini çıkarıyor.

Turizm cenneti Antalya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yüzde yüz doluluğa ulaşırken kentte hareketlilik devam ediyor.

rus-turist

5 milyondan fazla yabancı turist geldi

Kente, 1 Ocak-18 Temmuz tarihleri arasında 5 milyon 658 bin 213 yabancı turist gelirken bayram tatilinin sona ermesine karşın otellerdeki yoğunluk sürüyor.

Turizmciler memnun

Türk misafirlerden bazıları tatilini uzatırken konukların bazıları ise bayram sonrası tatile çıkmayı tercih etti.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Kurban Bayramı'nda tatilin uzamasıyla tüm otellerin güzel bir dönem geçirdiğini söyledi.

Bayram sonrası iç pazardan talebin devam ettiğine dikkati çeken Kavaloğlu, "Bayramda en düşük yıldızlıdan en yüksek yıldızlıya kadar tüm oteller doldu diyebilirim. Antalya ve Ege kıyıları bayramı tam anlamıyla yaşamıştı. Bayram sonrasında da tesislerdeki yoğunluk devam ediyor." diye konuştu.

rus-turist-8

"Otellerdeki yüzde 100'e yakın doluluklarımız sürüyor"

Antalya'da bu sene 5,5 milyonun üzerinde turist ağırladıklarını ifade eden Kavaloğlu, geçen seneye göre turist sayısının arttığına işaret etti.

Tesislerin yüzde 15-20 civarında iç pazar misafirleriyle dolduğuna dikkati çeken Kavaloğlu, şunları kaydetti:

"Temmuz başında dış pazarın yoğunluğuyla birlikte tüm operasyonların yüzde 15'lik seviyesi iç pazarla doldu. Yüksek sezon böyle devam edecek gibi gözüküyor.

Eylül ekim döneminde okulların açılmasıyla iç pazar hafifler o zaman da yurt dışından gelen turist sayıları biraz artar. Bu anlamda oteller yine yüzde 90 dolulukları yakalar.

Kurban Bayramı tatili sonrası da hareketlilik hız kesmedi, otellerdeki yüzde 100'e yakın doluluklarımız sürüyor."

rus turist antalya 2

Kasıma kadar sezon sürecek

Bu sene turizm sezonunun uzayacağını belirten Kavaloğlu, rezervasyonların sürdüğünü, turizm sezonunun kasım sonuna kadar devam edeceğini söyledi.