Anketlerde partilerinin daha az gösterildiğine inanan AK Parti'nin kendi yaptırdığı anket sonuçları ortaya çıktı. AK Partili bir yetkili tarafından paylaşıldığı belirtilen anket sonuçlarında partinin yüzde 36'ının altına düşmediği belirtildi. Ayrıca ankete göre MHP de en az 40 vekil çıkarıyor.

Anket şirketlerine yönelik sık sık sert eleştirilerde bulunan Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve Mhp, gerçek oy oranlarının yansıtılmadığına inanıyor. Bu nedenle kendi anketini yaptıran AK Parti'nin masasındaki son seçim anketine ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Akşener’den Kaftancıoğlu açıklaması: Bu ucube sistem, Türkiye’yi daha fazla taşıyamaz Akşener’den Kaftancıoğlu açıklaması: Bu ucube sistem, Türkiye’yi daha fazla taşıyamaz

Gazete Duvar'da yer alan habere göre AK Partili bir yetkili, kendilerine gelen anketlerde partilerinin oyunun 35-36'nın altına düşmediğini söylerken MHP'nin de en az 40 milletvekili çıkaracak oy alacağı görüşünü paylaşıyor.

İktidar yetkililerine göreyse CHP oylarında kıpırdama yok. İYİ Parti'de muazzam bir düşüş olduğu ileri sürülürken partinin Başkanlık Divanı'ndaki kapsamlı değişikliğin de 'bu durumun yarattığı panik'ten kaynaklandığı değerlendirmesi yapılıyor.

DEVA Partisi için yüzde 1, Gelecek Partisi için ise bunun yarısı kadar oy alacağı yorumları yapılırken, "Meclis seçimlerinde biraz oy kaybetsek de çoğunluk yine Cumhur İttifakı'nda olur, Cumhurbaşkanlığı seçimini de Erdoğan mutlaka kazanır" deniliyor.