Bakan Süleyman Soylu'dan sağlık durumuna ilişkin açıklama Bakan Süleyman Soylu'dan sağlık durumuna ilişkin açıklama

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağrıel, söz konusu durum ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Ağrıel’in haberine göre Kızılay depremin üçüncü gününde Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP derneğine 46 milyon TL’lik çadır satışı gerçekleştirdi.

İddia sonrası AHBAP Twitter hesabından açıklama yaptı. İşte o açıklama;

"6 Şubat 2023 günü ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve toplam on ili etkileyen deprem nedeniyle depremden zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyacını karşılayabilmek için tüm ülke seferber olmuş, Derneğimiz de tüm ülke çapında çadır üreten firmalar ile temasa geçmiştir.

O tarihte iletişime geçtiğimiz firmalarda hemen o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi.

Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik.

Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan 1232 adet (8 tır) çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a; Ankara'dan da 918 adet (8 tır) çadır Hatay’a gönderilmek üzere 10 Şubat'ta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı.