AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 1 yıldan kısa bir süre kalan 2023 seçimleri için AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı için çok konuşulacak bir iddia öne sürdü. Selvi AK Parti ve MHP'nin seçimlere ayrı ayrı gireceğini yazdı.

CHP'li Murat Karayalçın: 6'lı masayı dağıtan vebal altına girer CHP'li Murat Karayalçın: 6'lı masayı dağıtan vebal altına girer

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim startını vermek üzere olduğunu belirterek "Zaten Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayını belirleme sorunu yok. Erdoğan aday. Ayrıca AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar" dedi.

cumhurbaşkanı-erdoğan-devlet-bahçeli-1000x700-2

AK Parti'nin seçim kampanyası ile ilgili ilk sunumları izleyen herkesin çok beğendiğini belirten Selvi, "Pozitif, kucaklayıcı bir kampanya. Ama aynı zamanda heyecan uyandıran bir kampanya deniliyor. Erol Olçok’un kampanya ruhu yeniden dönüyor deniliyor" ifadesini kullandı.

Selvi; DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına sıcak bakmadığını savunarak, ‘masanın dışından’ tarifiyle akla ilk olarak Abdullah Gül'ün geldiğini iddia etti.

Yazının tamamı için tıklayınız.