Uğurcan Çakır’ın Kızılyıldız maçında yaptığı kurtarış, UEFA Avrupa Ligi’nde geceye damga vurdu. Organizasyonun resmi sosyal medya hesabı, haftanın kurtarışları arasına Uğurcan Çakır’ı da koydu. Milli eldivenin yüzde 74 oranla ilk sırada yer aldığı görüldü.

Trabzonspor’da Uğurcan Çakır geride bıraktığımız sezonda yaşadığı şampiyonluk ve gösterdiği müthiş performansın ardından yeni sezona iyi bir giriş yapamamıştı. Yediği hatalı gollerle dikkat çeken milli eldiven, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Kızılyıldız maçında kendini buldu.

UĞURCAN ÇAKIR GECEYE DAMGA VURDU

Trabzonspor’un 2-1 kazandığı maçta iyi bir görüntü sergileyen Uğurcan Çakır, kritik anlarda yaptığı kurtarışlarla dikkat çekti. UEFA Avrupa Ligi resmi hesabı da haftanın kurtarışları adayları arasında Uğurcan Çakır’a da yer verdi.

Fcw_zI2XoAEHTDS

Umut Bozok, Trabzonspor'da gollerine devam ediyor Umut Bozok, Trabzonspor'da gollerine devam ediyor

YÜZDE 74 OYLA İLK SIRADA

UEFA Avrupa Ligi sosyal medya hesabından yayımlanan ankette Uğurcan Çakır’ın yüzde 74 ile adaylar arasında açık ara ilk sırada yer aldığı gözlemlendi. Uğurcan Çakır’ın yanı sıra adaylar arasında Kızılyıldız’dan Milan Borjan, Nantes’tan Alban Lafont ve Ferencvaros’tan Denes Dibusz da yer aldı.

İşte UEFA Avrupa Ligi’nde haftanın kurtarışları adayları: