Haberlobi - Spor Servisi // Dünya Kupası Eleme grubunu 2. sırada bitiren Milliler, play-off turuna katılmaya hak kazanmıştı.

Play-off turu kura çekimi dün gerçekleşti.

Almanlar'ın efsanesi Lothar Matthaus'un çektiği kurada Millilerimiz, C yolunda Portekiz ile eşleşti.

Tek maç üzerinden oynanacak karşılaşma seri başı olamadığımız için deplasmanda oynanacak. Zorlu Portekiz'in elenmesi halinde Türkiye'nin rakibi İtalya-Kuzey Makedonya maçının galibi olacak.

Play-off'larda yarı final maçları 24 Mart 2022, finaller ise 29 Mart 2022 tarihinde oynanacak. Finale kalacak 6 takımdan 3'ü, Avrupa'dan Katar'a gidecek son ülkeler olacak.

PORTEKİZ'DE KİMLER VAR?

Manchester United'in dünya yıldızı oyuncusu Cristiano Ronaldo'nun kaptanlığındaki takımda Manchester City'li Bernardo Silva, PSG'li Nuno Mendes ve Danilo Pereira, Liverpoll'lu Diego Jota ve Atletico Madrid'in genç yıldızı Joao Felix gibi önemli isimler bulunuyor.

Portekiz, Dünya Kupası Elemeleri A Grubu'nda Sırbistan'ın gerisinde 2. sırada bulunarak play-off'lara kalmıştı.

STEFAN KUNTZ: GÖRDÜKLERİM UMUT VERİYOR

A Milli Takım'ın Teknik Direktörü Stefan Kuntz, kuranın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "En zor yol C yoluydu, biz de oraya düştük. Ancak göreve başladığımdan beri takım olarak, ekip olarak gördüklerim bana umut veriyor. Buraya kadar çok iyi geldik. Bundan sonra neler olacak göreceğiz."