AK Parti Trabzon üçüncü sıra Milletvekili adayı Yılmaz Büyükaydın, Ramazan Bayramı’nın son günü Ortahisar ilçesinde  esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

AYASOFYA’DA SABAH YÜRÜYÜŞÜ

AK Parti üçüncü sıra Milletvekili adayı Yılmaz Büyükaydın, Sabahın erken saatlerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu ve eşi Nilüfer Karaismailoğlu, Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ve AK Parti Genel Merkez teşkilat Başkanlığı, Karadeniz Bölgesi İl Koordinatörü Haydar Revi, teşkilat mensupları ve vatandaşların katıldığı programda Ayasofya sahil yolunda yürüyüş yaptı.

Yürüyüşte keyifli sohbetler yaşanırken Büyükaydın, vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.

BOZTEPE SEYİR TERASI VE YÜRÜYÜŞ PLATFORMU AÇILIŞINDA KURDELE KESTİ

Ortahisar Belediyesi’nin hayata geçirdiği Boztepe Seyir Tepesi ve yürüyüş Alanı bugün yoğun bir katılımla açılışı gerçekleşti. Turizm kenti Trabzon’a yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklenirken açılışı yapılan seyir tepesi ve yürüyüş platformu yoğun katılımla kurdelesi kesildi.
Boztepe seyir tepesine yapılan platformun açılışında kurdele kesen AK Parti Milletvekili adayı Büyükaydın, Trabzon’un kalkınmaya devam etmesi için çabalarımız ve projelerimiz devam edeceğine dikkat çekerken her alanda olduğu gibi turizm yatırımları ile dünya çapında gözde bir şehir olacağına inandığını vurguladı. Büyükaydın, “Trabzon için yapılanlar, yapılacak olan diğer yatırımların güvencesidir. Şehrin büyümesi, gelişmesi, dünya üzerinde gözde bir şehir olması için projeler devam edecektir. Trabzon’a dışardan gelen ziyaretçilerin, görmeden gitmek istemeyeceği bir alan oldu. Trabzonlu vatandaşlar için seyir terası girişlerinin ücretsiz olacak. Vatandaşlarımız için hafta sonu aktivitesi olarak değerlendirilebilir bir yer. Boztepe Seyir Tepesi ve yürüyüş Alanı vatana millete ve Trabzon halkına hayırlı olsun” dedi.
Kurdele kesiminin ardından yoğun kalabalık ile alanı gezen aday Büyükaydın, programına Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Trabzon Şubesini ziyaret ederek devam etti.

KORE GAZİSİ PİR AĞA UZUN İLE BAYRAMLAŞTI

Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Trabzon Şubesine bayram ziyaretinde bulunan Büyükaydın, şubede bulunan üyelerle bayramlaştı. Dernek üyelerinden Kore gazisi Pir Ağa Uzun’un elini öperek bayramını kutlayan Büyükaydın, Gazi Uzun’un anılarını dinledi.

“ÜYE SAYISINI ARTTIRMAK İSTEMEYEN TEK DERNEK BİZİM DERNEKTİR”

Ziyarette dernek tanıtımı yapılırken açıklamalarda bulunan dernek mensubu, “22 bin üyemiz var ve üye sayısını arttırmak istemeyen tek dernek bizim dernektir çünkü derneğimize üye olan gaziler, şehit, dul ve yetimleri yakını üyelerimizin çoğalmasını istemiyoruz. Sağlıklı mutlu huzurlu hep birlikte sevdiklerimizle yaşamak en iyi olandır” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen ziyarette Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Trabzon Şubesi’nin yanında olduğunu dile getiren Büyükaydın, “Kore gazisi Pir Ağa Uzun amcamızın ellerinden öperek bayramını kutladık, hayır duasını aldık” dedi.

ÇUKURÇAYIR MAHALLESİ NEŞEYLE KARŞILADI

AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Yılmaz Büyükaydın,  Çukurçayır Mahallesi’nde, esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı.
Girdiği her markette ve restaurant’ta güler yüzle karşılanan Büyükaydın, ışıl ışıl enerjisi ve neşesiyle bizi karşılayan Çukurçayırlı hemşerilerimiz ile bir arada olmaktan çok keyif aldığını vurguladı.

“BİR BAYRAM DAHA YAŞAYACAĞIZ”

Büyükaydın, “Bugün bayramın son gününü vatandaşlarımızla geçirdik. Vatandaşımızın heyecanı ve neşesi yerinde. Bu heyecan ve neşeyle ikinci bayramımız 14 Mayısta olacak. Hep birlikte bu bayramı yaşadığımız gibi seçim sonucunda da Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden giderek bir bayramı daha yaşayacağız” şeklinde konuştu.