Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı 5 günlük hava tahmin raporuna göre ülke genelinde yağışlı hava bu hafta da devam edecek. salı ve çarşamba günleri hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyrederken perşembe ve cuma günleri hava sıcaklıkları 4-5 derece düşecek. MGM, cumartesi gününden itibaren hava sıcaklıkların yeniden artacağı değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Muş, Bitlis, Ağrı ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi: Afetzedelerin yol masrafları karşılanacak İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi: Afetzedelerin yol masrafları karşılanacak

Hava sıcaklığının bugün iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı değerlendiriliyor.