Ukrayna lideri Zelenskiy, Yunan medyasına verdiği demeçte “Türkiye bir yandan savaşta arabulucu rolü üstleniyor, diğer yandan Rus turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil. Bana göre böyle davranamazsınız.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto: PKK yakından izlenecek Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto: PKK yakından izlenecek

Ria Novosti haber ajansının aktardığına göre Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Yunan ERT televizyonuna demecinde, “Türkiye, bir yandan arabulucu rolü üstleniyor ve Ukrayna’yı mühim adımlar ile destekliyor, diğer yandan da, sözgelimi, turistler için, özel olarak Rusya’dan gidecek turistler için hazırlıklar yaptıklarını görüyoruz. Devlet Başkanı olarak söylemem gerekir ki dostça ilişkilere sahip olmak istiyorsak, bu olacak şey değil.” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil. Türkiye’nin dikkatini buna çekmem de bundandır: Bana göre böyle davranamazsınız, doğruluktan yana mısınız, yoksa değil misiniz? Bir seçim yapmalısınız.

vladimir-zelenskiy-1000x700-2

cumhurbaşkanı-erdoğan-1000x700-12