Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın 2-2 berabere kaldığı maçı TRT Spor'da değerlendirdi. Maçın sonucundan Trabzonspor'un mutlu olduğunu belirten Dilmen, Fenerbahçe için "Bundan sonra Fenerbahçe'yi Guardiola'yı getirsen şampiyon olamaz. Kaçtı o tren." şeklinde konuştu.

Rıdvan Dilmen, "İki takımın taraftarları dışında üzülen olmadı. Herkes mutlu; futbolcular, teknik direktörler, hakem. Diğer takım taraftarları mutlu. Trabzonspor mutlu. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray artık kendi aralarında sadece prestij maçları oynuyor." dedi.

Puan farkı azalmaz
"Fenerbahçe - Beşiktaş maçını özetleyecek olursak; bütün Türkiye memnun. İki takımın taraftarları dışında. Bundan sonra puan farkı azalmayacaktır ligde. Teknik direktör falan değişir falan bilemem tabii o kısmını... Bana göre bu ligin dönme şansı yok da... Hadi ben yine %97 olarak vereyim Trabzonspor'a. 3 büyükler bundan sonra bu sezon için değil, gelecek sezon için plan yapsınlar. Galatasaray yaptığını söylüyor... Bundan sonra Fenerbahçe'yi Guardiola'yı getirsen şampiyon olamaz. Kaçtı o tren. 8. haftada lider durumda bulunan takımdan bahsediyoruz. Fenerbahçe, 8. haftada liderdi, demek ki potansiyeli varmış."

Şampiyon belli Trabzonspor
Dilmen, "Trabzonspor ligin ikinci devresinde uçacağından değil. 42 puan ikinci devrede toplayamaz. Şampiyonluk baremi falan yok, şampiyon belli Trabzonspor." sözlerine ekledi.