Funda A., boşanma aşamasındaki eşi Ferit A. ve kardeşi Yusuf A. tarafından demir sopayla darbedildi. Yaralı kadın, "Eşim, Ben sana güvenlikçi arkadaşımı ayarladım, eve getireceğim" derdi" dedi.

Kadına şiddet son bulmuyor...

İstanbul'un Ümraniye ilçesine bağlı Esenkent Mahallesi'nde kadına şiddet olayı yaşandı.

2 çocuk annesi Funda A. (36), boşanma aşamasında olduğu ve 1 yıldır ayrı yaşadığı eşi Ferit A. ve kardeşi Yusuf A. tarafından 10 aydır takip ediliyordu.

Çocuklarını kursa bırakan Funda Altınyay, çıkmalarını beklerken yanına gelen Ö.Ş. ile selamlaştı.

Kadını darbettiler
Ferit A. ve kardeşi Yusuf A., bir erkekle selamlaştığını gördükleri kadına demir sopa ile saldırdı.

Kadını darbeden iki kardeş, ardından konuştuğu Ö.Ş.'ye de saldırdı. Kavganın büyümesi üzerine iki kardeş, olay yerinden uzaklaştı.

Yaralıya platin takıldı
Hastaneye kaldırılan yaralı kadının kolunun kırıldığı tespit edildi ve A.'ya platin takıldı.

Funda A., can güvenliği olmadığını belirtirken avukatı Saim Antlı ise saldırıyı gerçekleştiren Ferit A. hakkında tutuklama talebinde bulunduklarını söyledi.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_10326

"Eve başka bir erkek getirmek istedi"
Hem darbedildiğini hem de hakaret ve tehdide maruz kaldığını söyleyen Funda A., şu ifadeleri kullanarak açıklamalarda bulundu:

"Boşanma sebebim şu; bana hep şöyle derdi, 'Benim hayatımda bir kadın var. Sen 33 yaşına geldin, benim hayatıma nasıl bir kadın girdiyse senin hayatına da bir erkek girmeli. Ben sana güvenlikçi arkadaşımı ayarladım, eve getireceğim. Sizi tanıştıracağım, üçümüz birlikte grup kuralım.' dedi.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_69851

Ben bu durumdan çok rahatsızdım. Sonra bunları amcasına söyledim. Amcası bizim evimize geldi ve üzerime yürüyerek, 'Bu olayı kapat. Böyle bir şeyden bahsedersen insanlar ölür.' dedi.

Ben de 'Kim ölürse ölsün, isterse babam ölsün ben bunu açıklayacağım.' dedim. Şiddet, hakaret ve küfrü geçtim ama ne olursa olsun, kendi arkadaşını bana ayarlamaya hakkı yok. Ardından beni istemedi. Benden önce boşanma davası açtı."

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_39926

Beni copla döverdi, kemerle boğazımı sıkıyordu"
DHA'nın haberine göre; evliliği sürecinde yaşadığı zor süreci de anlatan A., "Ben 4 yıl boyunca sürekli şiddet gördüm. Beni copla döverdi, kemerle boğazımı sıkıyordu, beni boğuyordu. Olaydan sonra can güvenliğim olmadığı için çocuklarımla birlikte kadın sığınma evine yerleştirildim." dedi.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_81143

"Namusumuzu beş paralık ettin.' dediler, beni dövdüler ve sakat bıraktılar"
Demirle yapılan saldırının ardından ameliyat olduğunu belirten Funda A., "Çocuğu okula götürürken orada başım çok ağrıyordu. Okulun yanındaki muhtarlık bahçesinde oturuyordum. Otururken kendisi ile erkek kardeşi beni gördüler. Sonra gardırobun demiriyle beni dövdü.

Tartıştığı eşini, çocuklarının gözü önünde vurarak öldürdü Tartıştığı eşini, çocuklarının gözü önünde vurarak öldürdü

Ardından kaynım yüzüme bir tokat daha attı. Beni hastanelik ettiler. Ben 6 gün boyunca hastanede yattım, ameliyat oldum. Beni dövmeden önce bir ağabey geldi, nasıl olduğumu sordu. Teşekkür ettim, birbirimizi sorduk.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_24116

Sonra kenara geçti. O esnada kaynım ve eşim beni takip ediyormuş. Zaten 10 aydır beni takip ettiklerini biliyordum. Çünkü beni sürekli tehdit ediyorlardı. 'Eğer evden çıkarsan seni döveceğiz, seni sakat bırakacağız, seni öldüreceğiz' diyorlardı.

Olaydan bir hafta önce karakola gitmiştim. Bana, 'Sen hala bizim namusumuzsun, nasıl başka bir erkeğin selamını alırsın? Namusumuzu beş paralık ettin.' dediler. Bu söylemleri bahane ederek beni dövdüler, sakat bıraktılar. Ben koruma istiyorum." ifadelerini kullandı.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_25119

"Tutuklama talebinde bulunduk"
Funda A.'nın Avukat Saim Antlı ise Ferit A.'nın tutuklanması için talepte bulunduklarını vurgulayarak, "İlk boşanma davasını biz açmak istemiştik fakat 2 hafta sonra elimize tebligat geldi. Bizim aleyhimize bir davanın başlatıldığını gördük. Dava yaklaşık 5 ay önce açıldı.

5 ayın sonunda bu olay yaşandı. Yaklaşık 12 defa savcılık üzerinden karşılıklı şekilde şikayet durumu söz konusu olmuş. Aslında sadece boşanma davasını takip edecektik, burada kadına karşı bir şiddet söz konusu oldu.

umraniye_de_bosanma_asamasindaki_kadina_demirle_saldiri_kamerada_23273

Koruma kararı da ihlal edilince konunun bu duruma geldiğini anladık. Şu an hala koruma kararı var. Savcılık bu anlamda değerlendirme yaptı. İfadeler gereği haksız tahrik olduğunu düşündüğünden kaynaklı bir tutuklama gerçekleşmemiş ama tutuklamanın yapılması adına tutuklama talebinde bulunduk." şeklinde konuştu.

Şüpheli serbest
Öte yandan polis tarafından gözaltına alınan Ferit A., ifadesinin ardından savcılık talimatıyla birlikte adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.