Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Ayyıldız Hareketi mensubu Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bugün Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretler öncesi İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ve Adana milletvekili İsmail Koncuk, hareketin Adana’da teşkilatlanmasını yapacak Abdurrahman Erkoç ve Hakan Kuşçu ile birlikte Şirin Park Otel’de sivil toplum kuruluşu ve gazetecilerle buluştu.

Basın açıklamasında bulunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

 “Biz, kimseye mevcut dertleri anlatmayacağız. Halkımız bu dertleri gayet iyi biliyor, bu dertlerin altında eziliyor zaten. Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız.

 Ayyıldız Hareketi, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri tarafından oluşturulan ve partileşme sürecinde olan bir hareket. 19 Mayıs 2021’de Ankara’da Gazi Mustafa Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret edip dua ederek yola çıktık. Aynı gün Ankara’da Ayyıldız Hareketi’nin Eşgüdüm Merkezi’ni açtık.

 Türk tarihinin başladığı yer olan Kazakistan’ın Türkistan kentine bir heyetle ziyarette bulunduk. Aslan Baba’nın Türbesi’ni ziyaret ettik. Aslan Baba bugünkü milli kimliğimizi oluşturan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin hocasıdır.

 Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettik ve dua ettik. Orta Asya Türklüğü Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini ziyaretini yarı hac olarak nitelendirir, kabul eder. Biz de duamızı ettik. Bazıları parti kurmadan önce Washington’a gider, icazet alır, bazısı Brüksel’e gider icazet alır, bazısı Pensilvanya’dan icazet alır. Biz Türk milliyetçileri olarak Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri olarak yola Anıtkabir’den ve Türkistan’dan çıktık” ifadelerini kullandı.   Ümit Özdağ, Adana’dan başlayarak tüm Anadolu’yu karış karış gezeceklerini belirterek Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ağır sorunlar konusunda çözüm önerilerini anlatacaklarını bildirdi. 

 Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti; “Biz, kimseye mevcut dertleri anlatmayacağız. Halkımız bu dertleri gayet iyi biliyor. Bu dertlerin altında eziliyor zaten. Biz, çözüm önerilerimizi anlatacağız. Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz milli birliğimizi nasıl sağlayacağımızı anlatacağız. Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız. Türk köyünün nasıl canlanacağını, Türk tarım ve hayvancılığının nasıl canlanacağını anlatacağız. Ve biz, Türk milletinin sırtında artık inanılmaz bir yük olan ve Birleşmiş Milletler’den verilen açıklamada 9 milyon olarak ifade edilen Türk milletinin sırtındaki Suriyeli yükünden, nasıl Türk milletinin kurtulacağını aziz halkımıza bütün Anadolu’yu dolaşarak anlatacağız. Buna da buradan Adana’dan başlayacağız. Allah yardımcımız olsun.”

 Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, bir gazetecinin partinin ne zaman kurulacağı yönündeki soruya ise “4 Mart 2021’de istifa ettim. İstifa edeli 3 ay oldu. Bu 3 ayın önemli bir bölümü de salgın hastalık ve kapanma şartlarında geçti. Bun rağmen Ayyıldız Hareketi çok önemli bir yol katetti. Önemli işleri gerimizde bıraktık. Partimizin kurucular kurulunu büyük ölçüde oluşturduk. Partinin programı derlendi, toparlandı. Son rötuşlar üzerinde çalışıyoruz. Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk. İnternet sitemiz oluşmak üzere. Partinin logosu ismi belli. İllerde teşkilatlanma konusunda epey bir mesafe kaydettik. Ve şimdi yaz aylarını Anadolu’yu dolaşarak geçireceğiz. 19 Mayıs’ta Anıtkabir’den yola çıktık. 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 950. Yılı ve Büyük Taarruzun 99’ncu yılında da inşallah partimizi kuracağız.” Şeklinde yanıt verdi.

 Adana milletvekili İsmail Koncuk da yaptığı basın açıklamasında Adana insanının desteğinin çok önemli olduğunu belirterek hükümetin bütün hatalarına rağmen 20 yıldır sarı muhalefetin iktidara can suyu verdiğini vurguladı ve Ayyıldız Hareketi’nin bilim, birlik ve barışa önem verdiğini söyledi.

Ayyıldız Hareketi lideri Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet Adana’da esnaf ziyaretleri ardından Şehit Aileleri Derneği’ni, Balkan Türkleri Derneği’ni ve Çiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek istişarelerde bulundu.