Eski futbolcu Ümit Özat, Zafer Biryol'un gözaltına alınmasının ardından Emre Belözoğlu'na seslendi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özat, "Eğer Zafer Biryol tutuklandıysa Emre Belözoğlu da tutuklanacak, o da cezaevine girecek. Öyle bir dünya yok. Allah büyük göreceksiniz. Emre cezaevine gireceksin, devlet her şeyi biliyor kurtulamazsın" ifadelerini kullandı.

Ümit Özat bu sözleri nedeniyle Beykoz Adliyesi'nde ifade verdiğini söyledi.

Ümit Özat ifadesinin ardından yayınladığı videoda şunları söyledi:

"Maalesef bu ülkede FETÖ soruşturması geçirmesi gereken Emre Belözoğlu ve avaneleri ellerini kollarını sallayarak gezerken ben ve benim gibiler adliye koridorlarında ifade veriyoruz. Sonra da bu ülkede FETÖ temizliği var diyorsunuz. Kimin aklıyla alay ediyorsunuz. Herkesi kandırırsınız da Allah'ı nasıl kandırırsınız."

5 KURUŞLUK DAVA

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, kendisi hakkında daha önce de 'FETÖ' suçlaması yapan Ümit Özat hakkında haziran ayında suç duyurusunda bulunmuştu. Belözoğlu'nun avukatı Özat'ın iddiaları için "asılsızdır" demiş ve 5 kuruşluk tazminat davası açmıştı. Özat ise “Fakat bendeki kuruşlarda Türkçe Olimpiyatları resmi yok. Görünce şaşırmayın lütfen” demişti.