Bilindiği üzere Kasım ayı, genel olarak büyük ucuzlukların yaşandığı indirim ayı olarak nitelendirilir. En azından şimdiye kadar böyleydi diyebiliriz. Fakat şu sıralar Kasım’da olmamıza rağmen öyle büyük indirimlerle karşılaştığımız söylemek hayli güç bir iddia olurdu.

İndirimin en zor yapıldığı sektör ise teknoloji sektörü diyebiliriz. Bu kategorideki vergiler ve maliyetler yüzünden indirimler hayli sınırlı bir seviyede oluyor. Dolayısıyla öyle büyük indirimlerle karşılaşmıyoruz. Fakat bir de madalyonun diğer yüzü var.

Eğer kısa süre içerisinde yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız, hali hazırdaki fiyatlar düşündüğünüzden çok daha ucuz olabilir. Çünkü Apple yılbaşından sonra kur odaklı fiyatlarını yenilemeyi düşünüyor.

Ucuza iPhone almak isteyenler için büyük fırsat!

Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım. Apple, yılbaşı itibariyle ürünlerini dolar karşılığı satmadığı ülkelerdeki fiyatlarını güncelleyecek. Muhtemelen bu listeye Türkiye de dahil olacak. Malum, geçtiğimiz yıl benzer bir zam iPhone 13 serisi için de yapılmıştı. Sonrasında ise müthiş fiyat artışları ile karşılaştık.

Şimdi ise aynı durumun iPhone 14 modelleri için geçerli olacağı belirtiliyor. Eğer yeni bir telefon almak istiyorsanız, sakın yılbaşını beklemeyin. Yoksa şimdikinden çok daha yüksek etiketlerle karşılaşmanız çok olası görünüyor. Elbette yine de tercih sizin diyebiliriz.