Apple, son günlerde Türkiye’de gündemden düşmüyor. Şirket bu hafta döviz kurunda yaşanan artıştan dolayı tüm ürünlerinin satışı durdurma kararı aldı. Bugün ise zamlı fiyatlarını açıklayarak yeniden satışlara başladı. iPhone 13 serisi başta olmak üzere bütün cihazlarda yaklaşık yüzde 25’lik bir artışla karşılaştık.

iPhone 13 satın almayı düşünen kullanıcılar, zamlı fiyatların şokunu henüz atlatamamışken; halihazırda bu telefona sahip kişiler de son dönemlerde başka bir problemle uğraşıyor. iPhone 12 ve 13 ailesinden bir modele sahip kişiler, çağrı düşme problemi yaşıyor. Apple bu sorunu aslında geçtiğimiz hafta çözmüş olsa da pek çok kullanıcı bundan habersiz. Operatör şirketi Turkcell, konuya ilişkin iPhone sahiplerini bilgilendiren bir uyarı mesajı yayınladı.

Turkcell, iOS 15.1.1 güncellemesi için dikkat çekti
Apple, geçen hafta iOS 15.1.1 yazılım güncellemesini resmen yayınlamıştı. Bu minik güncelleme, iPhone 12 ve 13 kullanıcıları için önemli bir problemin kurtarıcısı olmuştu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, yeni sürüm yalnızca bir düzeltme içeriyordu. Kullanıcıların epey canını sıkan çağrı düşme sorunu, nihayet bu güncellemeyle son buldu.

iPhone 12 ve 13 serisinde meydana gelen konuşma esnasında kopma problemi, son güncellemeyi yüklemeyen kullanıcılar için halen devam etmekte. Bununla ilgili Turkcell, kullanıcılarını bilgilendirecek bir SMS duyurusu gerçekleştirdi. Şirket şu cümlelerle güncellemenin önemini aktardı:

Yazılımı iOS 15.1.1 olacak şekilde güncellemeyen iPhone 12 ve iPhone 13 serisi telefon modellerinde konuşma esnasında kopma problemi yaşanabilir. Bu sebeple mevcut yazılımın 15.1.1 olduğundan emin olunuz.

iphone-turkcell-kullancıılarını-sms-le-uyarıd

Söz konusu iOS 15.1.1 güncellemesi 400 MB dosya boyutuna sahip. Çağrı düşme sorununun çözümü için gelen sürüm, basit bir şekilde indirilebiliyor. Bunun için telefonunuzun Ayarlar sayfasına gelip Genel bölümüne tıklamanız, ardından Yazılım Güncelleme sekmesine gitmeniz gerekmekte. 19B81 kodlu güncellemeyi seçerek cihazınızdaki sorunu giderebilirsiniz.