Haberlobi - Haber Servisi // Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapım çalışmaları devam eden Trabzon Otogarı'nı inceledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Metin Şahin, Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Öztürk ve firma yetkilileri ile çalışmaları takip eden Başkan Zorluoğlu, projenin gidişatından memnun olduğunu belirtti.

"OTOGAR SORUNU ŞEHRİN KANAYAN YARASIYDI"
Şehrin kanayan yarasını çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Zorluoğlu, "Şehirlerarası Otobüs Terminali, son yıllarda şehrin adeta kanayan yarası haline gelmiş önemli bir sorundu. Mevcut otogar ihtiyacı karşılayamaz hale gelmekle birlikte, görüntü olarak da Trabzon’a yakışmıyordu. Yüklenici firma hızlı ve titiz çalışma gerçekleştiriyor. İnşallah tamamlandığında modern, ihtiyacı karşılayacak ve şehrimize yakışır bir otogarı hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

murat-zorluoğlu-1000x700

Projenin detaylarını paylaştı
Yeni otogar projesiyle ilgili de bilgiler veren Başkan Zorluoğlu, “28 araçlık otobüs peronlarını barındıran yeni terminal, vatandaşlarımızın rahat edebilmesi açısından da 104 araçlık özel otoparka sahip olacak. Yaklaşık 5.000 metrekarelik taban alanına oturan yapı içerisinde ulaşım ve hizmet birimlerinin yanı sıra yaklaşık 1.200 metrekarelik kiralanabilir ticari alanlar ve 800 metrekarelik ofis birimleri bulunmaktadır. Bu konuda hemşehrilerimizden de olumlu geri dönüşler alıyoruz." dedi.

murat-zorluoğlu-1000x700-3

trabzon-otogarı-1000x700