24 Şubat 1918'de düşman işgalinden kurtulan Trabzon'un kurtuluşu, kente muhteşem bir törenle kutlandı. İşte kutlama töreninin detayları:

Mecliste ilginç anlar: Başkan Çalık, Yılmaz'a böyle seslendi: 'Dönde gül cemalini görelim' Mecliste ilginç anlar: Başkan Çalık, Yılmaz'a böyle seslendi: 'Dönde gül cemalini görelim'

Atatürk Alanı'nda gerçekleşen törene Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve birçok kurumun il müdürü katıldı.

Tören, saygı duruşuyla başladı ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktılar. Meydan Parkı'ndaki tören, çelenk bırakma töreni ile sona erdi.

Törenin ardından Hamimizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde kutlama programı devam etti. Burada Trabzon'un kurtuluşu coşkuyla ve gururla kutlandı.