Trabzonspor, prensip anlaşmasına vardığı Hırvat teknik direktör Nenad Bjelica’yı görüşmek üzere Türkiye’ye davet etti.

Teknik direktör arayışındaki Trabzonspor’da, Nenad Bjelica ile menajerler aracılığıyla yapılan görüşmede önemli mesafe kat edildi. Trabzonspor yönetiminin prensip anlaşmasına vardığı Hırvat teknik adam, yüz yüze görüşmek üzere Türkiye’ye davet edildi. Bordo-mavililer, son detaylarda anlaşma sağlanması durumunda Bjelica ile sözleşme imzalayacak.

51 yaşındaki Bjelica, son olarak 2020-22 yılları arasında ülkesinin takımlarından NK Osijek’i çalıştırmıştı. Bjelica kariyerinde ise Austria Wien, Spezia, Lech Poznan ve Dinamo Zagreb gibi takımlarda görev almıştı.

Bjelica, Dinamo Zagreb’te görev aldığı 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında 2 kez Hırvatistan Ligi şampiyonluğu ile 2017-18 sezonunda Hırvatistan Kupa şampiyonluğu, WAC St. Andra takımında görev aldığı 2009-10 sezonunda Avusturya Ligi şampiyonluğu ve 2011-12 sezonunda Avusturya orta bölge Lig şampiyonluğu yaşadı.

ALİ KOÇ İLE 3 KEZ GÖRÜŞMÜŞTÜ

Hırvat teknik direktör Bjelica, daha önce Fenerbahçe’nin gündeminde yer alan isimdi. Bjelica 2020 yılındaki bir röportajında, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile 3 kez görüştüklerini ancak, anlaşma sağlanamadığını söylemişti.