Haberlobi - Spor Servisi // Spor Toto Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor'da iç ve dış transfer çalışmaları devam ediyor.

Bordo-Mavililer'in iç transferdeki en büyük gündemi sözleşmesi sona erecek olan Anthony Nwakaeme...

Gol ve asistleri ile Trabzonspor'a büyük katkı veren Nwakaeme'nin 4 yıllık sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek.

33 yaşındaki Nijeryalı oyuncunun 3,5 milyon Euro'luk yıllık maaş teklifine Bordo-Mavili kurmaylar tavan fiyat uygulayarak 2 milyon Euro'luk yıllık maaş teklifinde bulundu.

nwakaeme-1000x700-fenerbahçe-maçı-gol

Nwakaeme: Benim geleceğim Trabzonspor
Sözleşme konuları ile ilgili açıklamalarda bulunan Nwakaeme, "Görüşmeler Trabzonspor, ben ve başkan arasında devam ediyor. Parayı sorun edecek en son insanım. Sevgi ve saygının paradan çok daha önemli olduğunu biliyorum" ifadeleri ile sözleşme uzatmaya yeşil ışık yaktı.

Ertuğrul Doğan: Bizim bir maaş skalamız var
Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan, sözleşme uzatma görüşmeleri ile ilgili, "Maaş skalamız var ve en üst noktadan (Hamsik'in maaşı) teklif yaptık. İsterse kalır, isterse kalmaz. Ama biz kalmasını isteriz. Çünkü çok beyefendi bir oyuncu. Geldiği andan itibarin hiçbir sorun çıkarmadı. Hocamız da onunla ilgili görüşlerini aktardı. Ama hiç kimse Trabzonspor'dan önemli değil. Buna biz de dahiliz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu: Nwakaeme'ye en yüksek teklifi yaptık
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Nwakaeme'ye yapılabilecek en yüksek maaş teklifini yaptıklarını belirterek, "Bizim başından beri çok büyük bir özveri ile uyguladığımız bütçe programımız var. Son çıkan spor yasası incelenirse, bu sadece sportif yaptırımla değil görev başında bulunan başkan ve yönetimi 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle karşı karşıya bırakabilir. Biz kulübümüzün imkânları dahilinde kendisine yapılabilecek en yüksek teklifi yaptık. Oradan cevap bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Beinsports'a açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Nwakaeme'nin takımda kalmasını istediğini belirterek görüşmelerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Nwakaeme çok iyi bir insan ve aynı zamanda da akıllı bir çocuk. Trabzon'a ilk geldiğimde bana 'Sen, Adebayor'u neden oynatmadın?' diye sormuştu. 'Takım savunmasına uygun olmadığı için.' cevabını vermiştim. Nwakaeme'ye göre de bir oyun kurmamız gerekiyor. Nwakaeme'den bekini kovalamasını istemiyorum. İçeriyi kapatmasını istediğimde ve o da bunu yapabildiğinde iyi katkı verdi. Bazen erken final pasları verse de çok özel bir oyuncu ve uyumlu bir çocuk. Kulüple görüşmeleri devam ediyor."