Sörloth için kritik rakam! Beşiktaş’ın yaptığı teklif

Alexander Sörloth, Leipzig’in üzerine ağır bir yük bindirdi… Jesse Marsch her ne kadar, “güzel çocuk. İyi çocuk” dese de sezon öncesi kampında Norveçli oyuncudan beklediklerini bulamadı. Bu yüzden Sörloth’un gönderilmesi istiyor. Fenerbahçe ve Trabzonspor onu istiyor. Hatta zorlarsa Galatasaray ve Beşiktaş da ister.

Sörloth için kritik rakam! Beşiktaş’ın yaptığı teklif

Ancak Sörloth’un Leipzgi’e yıllık maliyeti vergiler dahil 7.5 milyon euro. Alman ekibi bunun 4.5 milyon Euro’sunu Sörloth’a veriyor. 3 milyon Euro’da vergi olarak ödeniyor.

Leipzig’in önceliği satış. Ancak Sörloth için bonservis ödemek isteyen yok. Olsa bile Sörloth’un yılda 4.5 milyon euro’dan vazgeçmesini beklemek hayalcilik.

Geriye kiralama şartları kalıyor. Tüm Türk takımları bunun peşinde
Leipzig, Sörloth’u alacak takımın 7.5 milyon euro’luk yükümlüğü üstlenmesini istiyor. Ancak Türk takımlarında böyle bir para yok. Beşiktaş 2.5 milyon euro dedi. Trabzonspor gördü. İlk hak Trabzonspor’un olduğu için Beşiktaş yarıştan çekti. Fenerbahçe çıktı. 3 milyon euro dedi. Trabzonspor henüz 3 milyon euro demedi. Zaten bu rakam da Leipzig tarafından kabul edilmedi. Gelen bilgiler ise Alman ekibinin Sörloth için yıllık masrafının en yükseğini ödeyecek takıma başındaki belayı defetmek.

Bu arada Allegemeine Zeitung gazetesi Mainz’ın Leipzig’in satış listesine koyduğu Sörloth’la değil de Hwang’la ilgilendiği haberini yaptı…

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir