Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla Akyazı Stadı’nda yeni transferler Bakasetas, Yunus Mallı ve Berat Özdemir için imza töreni düzenlendi.

Törende açıklamalarda bulunan Başkan Ağaoğlu, dün tesislerde yaşanan soru kriziyle ilgili de konuştu. Bakasetas’a sorulan Türk bayrağına dönülmesiyle ilgili soru üzerinden açıklamada bulunan Ağaoğlu şöyle konuştu;

Bütün futbolcularımız kulübümüzün en önemli değerleridir. Ayırt etmeksizin böyledir. Bunun ötesinde bizim de en değerlilerimizdir. Milliyeti, yaşı ne olursa olsun, ailelerinin bize emanetidir hepsi. Dolayısıyla kendi ailelerimizin önünde tutarız bütün oyuncularımızı. Trabzonspr büyük ve özel bir ailedir. Dolayısıyla bütün oyuncularımızı evlatlarımız gibi görürüz. Kendi ailemize çocuklarımıza gösterdiğimiz özeni fazlasıyla onlara gösteririz. Eminim ki bu sözlerimden herkes bir şeyler çıkarmıştır BİR şeyler anlamıştır. Bunun da bütün camia tarafından böyle değerlendirilmesi en büyük temennimiz en büyük isteğimizdir. , Bakasetas Yunanistan’ın batı yakasında doğdu. Ben de gemi kaptanıyken oradan defalarca geçtim. Ama hiç aklıma gelmemişti, şampiyonluk yarışındayken oradan birini aramızdan göreceğimi. Bunun için çok mutluyuz. Transfer süreci içerisinde sergilediği tutumdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

BENİM İÇİN HİÇ YAŞANMADI

İmza töreninde futbolculardan ilk olarak konuşan Anastasios Bakasetas şu ifadeleri kullandı; Çok heyecanlı olduğum u söylemeliyim. Böyle büyük bir kulüpte oynamak en büyük hayalimdi. Saha dışı ve içinde elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Herkesi gururlandırmak istiyorum. Dünle ilgili bir şeyler de söylemek istiyorum. Burada geldiğim andan itibar sıcak bir karşılama var ve bu insanlara hissettiğim sevginin bir soruyla değişmeyeceğini söylemek istiyorum. Böyle bir şey benim için hiç yaşanmadı bile.” Şeklinde konuştu.


POTANSİYELİME ULAŞACAĞIM


Törende söz alan Yunus Mallı “ Başkanımıza ve yönetim kurulumuza Abdullah hocamıza teşekkür ediyorum. Hepsi burada olmam için çaba sarf ettiler. Tüm hemşerilerime Trabzonspor camiasına teşekkür ediyorum. Trabzonspor’a layık olmak için var gücümle çalışacağım. Ülkeme ve Trabzonspor gibi büyük bir kulübe gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Doğru olan yerde olduğumu hissediyorum. Futbolun bu şehir için ne anlama geldiğini biliyorum. Ne kadar Almanya doğumlu olsam da Karadenizliyim. Heyecanlı ve istekliyim. Burada potansiyelimi tekrar canlandırabileceğimi düşünüyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

İLK GÜNKÜ HEYECANIM VAR


22 yaşındaki Berat Özdemir ise “ Başkanıma ve hocama çok teşekkür ediyorum. Transfer haberini aldığım ilk günkü heyecanı yaşıyorum. Trabzon halkı beni ve diğer yeni arkadaşlarımızı çok güzel karşıladı. Çok güzel giden bir havamız var buna da devam edeceğiz. Trabzonspor’un yüzünü kara çıkarmayacağımdan emin olabilirsiniz.” Dedi.

ÇOK BÜYÜK PARA VERDİM CANIM YANDI


Ahmet Ağaoğlu 3 futbolcuyla ilgili son olarak  “3 değerli kardeşimizi bünyemize kattık çok büyük para verdim işin doğrusunu söylemek gerekirse canım yandı ama gözüm arkada değil.  Hepinize hoş geldiniz diyorum.” İfadelerini kullandı

Kaynak:Haber61