Trabzonspor'un yıldızı Suudi'lerin transfer gözdesi oldu. Süper Lig’de sezon bitmeden adı Arap takımlarıyla anılmaya başlayan Trezeguet, sakatlıktan kurtulduktan sonra hem Trabzonspor hem de Mısır Milli Takımı’nda gösterdiği performansla herkesi kendine hayran bıraktı.

Trabzonspor'un 'İnadıyla Şampiyon' belgeselinin 2.5 dakikası yayınlandı Trabzonspor'un 'İnadıyla Şampiyon' belgeselinin 2.5 dakikası yayınlandı

Süper Lig’de sezon bitmeden adı Arap takımlarıyla anılmaya başlayan Trezeguet, sakatlıktan kurtulduktan sonra hem Trabzonspor hem de Mısır Milli Takımı’nda gösterdiği performansla herkesi kendine hayran bıraktı. Daha önce 6 milyon Euro civarı bir rakam gelirse oyuncuyu satmaya sıcak bakan Trabzonspor, devamında beklentisini 10 milyon Euro seviyelerine çekmişti. Al Ahli ve Al Ittihad kulüplerinin ısrarcı tavrı sonrası ise Bordo-Mavili yönetim strateji değiştirdi. Menajerler aracılığıyla gelen tekliflere “Oyuncu satılık değil” cevabını veren Fırtına, artık tok satıcı konumunda.

Çıta 10 milyon Euro

Suudi Arabistan kulüplerinin transferde harcadığı astronomik rakamları göz önünde bulunduran Trabzonspor’un, Trezeguet için 10 milyon Euro’nun üzerinde resmi bir teklif gelirse değerlendirmeye alacağı öğrenildi. Sezon başında 4 milyon Euro’ya Aston Villa’dan transfer edilen 28 yaşındaki yıldız kanat, Trabzonspor’da tüm kulvarlarda çıktığı 41 maçta 13 gol, 11 asistlik skor katkısı verdi.

Güncel maaş bütçesi 24.4 Milyon Euro

Trabzonspor’da geçen sezon 41 milyon Euro olan net maaş bütçesi, takımdaki ayrılık rüzgarının ardından 24,4 milyon Euro seviyelerine kadar geriledi. Ancak esas hedef; kadroda düşünülmeyen yüksek maaşlı futbolcuları gönderip kadro maliyetini 15-16 milyon Euro’ya çekmek ve yeni transferler için bütçede yer açmak. Hamsik, Gbamin, Yusuf Yazıcı, Naci Ünüvar, Bruno Peres ve Hugo gibi isimlerle daha önce vedalaşan Trabzonspor’da, farklı takımlara kiralanan Djaniny (1.6 milyon Euro), Koita (1.5 milyon Euro) ve Flavio (750 bin Euro) geri dönüyor. Yönetim 3 oyuncuyu mutlaka göndermek istiyor. Ayrıca bonuslarla maaşı 2.2 milyon Euro gözüken Bartra ve imza parasıyla yine 2.2 milyon Euro alan Denswil, takımın en çok kazananlarından. İki stoperden Bartra’nın ayrılma ihtimali çok yüksek fakat Denswil’e yüksek maaşı nedeniyle teklif yok. Ayrıca garanti ücreti 1 milyon 750 bin Euro olan fakat kontratında şarta bağlı primler bulunan Maxi Gomez’le Suudi Arabistan, İspanya ve ABD’den ilgilenen takımlar var.