Trabzonspor’un 18. başkanının seçileceği olağanüstü genel kurulu Hayri Gür Spor Salonu’nda başladı. Asbaşkan Ertuğrul Doğan’ın tek aday olarak katıldığı kongrenin ilk gününde, idari ve mali raporlar ile denetim kurulu raporları okunacak. Başkanlık görevinden istifa ederek ayrılan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu, kongrenin ilk gününde genel kurul üyelerinin ibrasına sunulacak.

AĞAOĞLU KONGREDE

Trabzonspor’da başkanlık görevinden ayrılan ve yeniden aday olmayan Ahmet Ağaoğlu, kongrenin ilk gününe katıldı. Kongrede; Trabzonspor eski başkanları Nizamettin Algan ve Ahmet Celal Ataman, önceki dönemde yönetim kurulu üyesi olan Şemsettin Hancı, İstişare Kurulu Başkanı Erol Tuna ve Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile görüştü.

Ağaoğlu’ndan sonra salona gelen asbaşkan ve başkan adayı Ertuğrul Doğan, tribünlere çıkarken Ahmet Ağaoğlu ile selamlaşmadı. Ağaoğlu ile Doğan'ın salonda birbirlerinden uzak durmaları da dikkatleri çekti.

Ertuğrul Doğan’ın tek aday olarak katıldığı olağanüstü kongrede oylama yarın gerçekleşecek.

BORÇ AÇIKLANDI

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin mali kongrede kulübün borcu hakkında bilgi vererek toplam borcun 2 milyar 835 milyon 909 bin TL olduğunu açıkladı.

AĞAOĞLU VE YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Trabzonspor’da eski Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu, Olağanüstü Genel Kurul’da mali ve idari yönden ibra edildi.